Pomiar żaluzji fasadowych c50

Pomiar żaluzji fasadowych c50

Określając wymiary żaluzji fasadowych, podajemy zawsze jej zewnętrzne skrajne wartości, czyli szerokość A i wysokość H.

Inne przydatne strony:

– Jak mierzyć Żaluzje fasadowe C50? – Kliknij Tutaj
– Jak mierzyć C50 SLIM? – Kliknij Tutaj
– Wzornik kolorów – Kliknij Tutaj
– Rodzaje blach osłonowych – Kliknij Tutaj
– Boxy podtynkowe – Kliknij Tutaj
– Sposoby Montażu i galeria – Kliknij Tutaj
– Galeria C50 – Kliknij Tutaj
– Rodzaje i typy uchwytów do prowadnic – Kliknij Tutaj
– Dane Techniczne – Kliknij Tutaj
– Suplement Techniczny – Kliknij Tutaj
– Automatyka do żaluzji – Kliknij Tutaj

POMIAR ŻALUZJI FASADOWYCH C50

 

SZEROKOŚĆ Podajemy wymiar A, czyli zewnętrzny, skrajny wymiar żalzuji (górna blacha osłonowa oraz dolne mocowania linek, nigdy nie wychodzą poza ten wymiar)
WYSOKOŚĆ Podajemy wymiar H, czyli zewnętrzny skrajny wymiar od dołu uchytu prowadnicy do końca (górnej części) żaluzji. Należy zwrócić uwagę że blacha osłonowa tylko przysłania górną część lameli a nie podwyższa cały wymiar żaluzji

Pomiar żaluzji fasadowych c50, żaluzje fasadowe c50 pomiar, Jak mierzyć Żaluzje fasadowe C50

żaluzje fasadowe wymiarowanie, żaluzja fasadowa pomiar, żaluzja fasadowa C50ZDJĘCIE Zdjęcie NR 1 Przedstawia typowy montaż we wnęce i na ścianie. Aby ustalić wymiary żaluzji można posłużyć np. takim przykładem.

PRZYKŁAD POMIARU WE WNĘCE (ZDJĘCIE POWYŻEJ PO PRAWEJ STRONIE)

SZEROKOŚĆ A = Należy zmierzyć wymiar wnęki a następnie zrobić drobny “luz” np po 0,5cm na stronę. Np. zmierzony wymiar wnęki to 102cm więc od tego wymiaru odejmujemy po 0,5cm na stronę i otrzymujemy szerokość żaluzji – czyli 102-0,5-0,5 = 101cm Jeżeli wnęka jest krzywa to należy pod uwagę wziąść zawsze najmniejszy wymiar.
WYSOKOŚĆ H
= Należy zmierzyć wymiar wnęki (np. od góry wnęki do dołu parapetu), a następnie zrobić drobny “luz” np po 0,5cm z góry i z dołu. Np. zmierzony wymiar wnęki to 155cm więc od tego wymiaru odejmujemy po 0,5cm z góry i z dołu i otrzymujemy wysokość żaluzji – czyli 155-0,5-0,5 = 154cm Jeżeli u góry, wnęka jest krzywa to należy pod uwagę wziąść zawsze najmniejszy wymiar.

PRZYKŁAD POMIARU NA ŚCIENIE LUB ELEWACJI (ZDJĘCIE POWYŻEJ PO LEWEJ STRONIE)

SZEROKOŚĆ A = Podajemy zawsze zewnętrzną skrajną wartość. Aby ustalić szerokość na naszym rysunku, możemy posłużyć się przykładem. Zakładamy że nasza wnęka okienna ma na bokach warstwę ocieplenia o grubości Y=5cm. Mocowanie uchwytów do linek musi być poza tą warstwą ocieplenia. Aby ustalić szerokość do zamówienia żaluzji, należy zmierzyć wnękę okienną np. u nas 80cm i dodać warstwę ocieplenia Y=5cm oraz dodać szerokość prowadnicy X (prowadnicy płaska to X=2cm lub prowadnica okrągła X=4cm).
Otrzymujemy wynik: 80cm + (2 x 5cm) + (2 x 2cm) = 94cm
Otrzmana wartość to minimalna szerokosć na jaką powinniśmy zamówić żaluzję. Dla bezpieczeństwa warto jednak tę wartość zaokrąglić np. do 90cm.

WYSOKOŚĆ H = Należy zmierzyć wymiar np. wnęki (np. od góry wnęki do dołu parapetu), a następnie w zależności od potrzeb montażu należy dodać np. z góry min. 17cm. Np. zmierzona wysokość wnęki to 150cm. Dodajemy np 17cm i otrzymujemy wartość do zamówienia żaluzji czyli 167cm

żaluzja z lamelami pomiar, żaluzja zewnętrzna, żaluzja elektryczna, żaluzja zewnętrzna fasadowa pomiar

żaluzja z lamelami w kształcie C, pomiar budynku pod zamówienie żaluzji fasadowych, żaluzje fasadowe jak zrobić pomiar pod zamówienie