Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Markiza kasetowa corsica, markiza w kasecie, markiza zamykana, jaką markizę wybrać

Rodzaje markiz | Jaką markizę wybrać ?

Spis treści- czyli z tego artykułu dowiesz się:

 

 1. Czym jest markiza ?
 2. Jakie są rodzaje markiz tarasowych i jak wybrać najlepszą markizę na taras?
 3. Kiedy warto kupić markizę w kasecie a kiedy bez?
 4. Jakie są pozostałe rodzaje markiz ?
 5. Jakie są inne osłony przeciwsłoneczne ?

 

Podczas upalnych, letnich dni każde osłonięte od palącego słońca miejsce jest na wagę złota. Najprostszym sposobem aby ochronić się przed gorącem wlewającym się do mieszkania oraz stworzyć zacieniony kącik na tarasie jest kupno markizy tarasowej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów markiz. Na pierwszy rzut oka, wybór odpowiedniej markizy może wydawać się trudny, jednak bez obaw, podpowiemy ci jaką markizę wybrać.
Zacznijmy jednak od początku:

Czym właściwie jest markiza ?

Markiza to osłona przeciwsłoneczna montowana na zewnątrz budynku.  Oferujemy szeroki wybór markiz od polskich producentów.  W uproszczeniu markiza składa się z aluminiowych elementów oraz poszycia- tkaniny chroniącej przed słońcem. Dostępnych jest 100 wzorów tkanin w różnych kolorach, jednolitych oraz w paski.  Występuje kilka rodzajów sterowania markizami, o których więcej dowiedzą się Państwo z naszego innego artykułu o sterowaniu markizą, automatyce, napędach i czujnikach.

Rolety tarasowe markizy, markiza akrylowa palladio
Markiza tarasowa Palladio – markiza w kasecie, mocowana do ściany.

 

Jaką markizę wybrać na taras ? | Rodzaje markiz tarasowych :

W uproszczeniu, oferowane przez nas markizy tarasowe różnią się głównie konstrukcją. Można je podzielić na:

Prezentacja Markiza jamaica

 • markizy bez kasety (z możliwością dokupienia półkasety) – np. modele Silver Plus, Malta, Australia, Jamaica i inne.
  Belka nawojowa, na którą zwija się tkanina markizy jest odsłonięta, opcjonalna półkaseta markizy chroni zwiniętą tkaninę przed warunkami atmosferycznymi od góry oraz po bokach.
  Konstrukcja markizy malowana jest na jeden z min. 5 rożnych kolorów, wzornik poszyć to ponad 100 wzorów jednolitych oraz w paski.
  Markiza bez kasety produkowana na wymiar. Maksymalna szerokość markizy bez kasety to 7 metrów.

 

 

 

Markiza palladio selt mocowanie sufitowe, markiza mocowana do sufitu

 

 

 

markiza forte mol tarasowa na wymiar

 • markizy duże XXL – są to modele z szerokością powyżej 7 metrów (nawet do 12 metrów). Modele markiz różnią się od siebie konstrukcją oraz dostępnymi szerokościami i wysięgami.
  Przykładowe modele to : Mezzo, Forte,Big.

 

 

 

 

Markiza w kasecie czy markiza bez kasety ?

Markiza, to produkt typowo zewnętrzny, więc będzie stale narażona na czynniki atmosferyczne. Na etapie wyboru modelu, rozważane są różne warianty montażu (do ściany, do sufitu czy do krokwi) ale warto też zadbać o to aby markiza była osłonięta. Wybór markizy bez kasety, sugerujemy wtedy, kiedy montowana będzie pod zadaszeniem.

Więcej o rodzajach montażu markizy znajdą Państwo w naszym artykule o montażu markizy i regulacji kąta nachylenia.

 

Markiza nie tylko tarasowa. Pozostałe rodzaje markiz.

Markizy tarasowe wyróżniają się przede wszystkim dużymi gabarytami, jednakże jeśli wymiary takiej markizy odpowiadają np. wymiarom balkonu, można je tam zamontować. Poniżej krótka specyfikacja innych rodzajów markiz dostępnych w naszej ofercie:

 • markizy balkonowo-sklepowe – markizy o maksymalnej szerokości 5 metrów, o znacznie mniejszych wysięgach (do 180cm). Dostępna jest markiza balkonowa poręczowa z ramionami przystosowanymi do zaczepiania o balustradę balkonu. Zobacz dostępne markizy balkonowo-sklepowe.
Markiza sklepowa italia, markizy sklepowe na wymiar
Markiza balkonowo-sklepowa bez kasety. Markiza mocowana do ściany z falbaną.

 

 • markizy koszowe – kojarzone są z zadaszeniem nad wejściem do sklepu, ale na szczęście w ostatnim okresie osłony te przeżywają renesans, znajdując zastosowanie nad wejściami do budynków mieszkalnych i publicznych. Odpowiednio wyeksponowane markizy koszowe mogą być najważniejszą ozdobą witryny sklepowej i znakiem rozpoznawalnym danej marki lub placówki.
Markizy koszowe producent, markiza nad przejście, markiza klasyczna, klasyczne markizy na wymiar
Markiza Koszowa Półokrągła. Na falbanie znajduje się nadruk reklamowy.
 • markizy boczne – montowane są na balkonach, tarasach lub jako dodatkowa osłona przy markizach tarasowych i pergolach. Markiza boczna to idealny system w celu ochrony przed promieniami słonecznymi wschodzącego i zachodzącego słońca, podmuchem wiatru i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Markizy boczne posiadają specjalną konstrukcję umożliwiającą łatwy montaż do każdej powierzchni. Ich maksymalna wysokość to 2 metry, a wysięg to nawet 4 metry.
Markiza boczna bora, markizy boczne selt, parawan na taras
Markiza boczna Bora Selt. Mocowana do ściany ze słupkiem mocowanym do podłoża.
 • markizolety/markizorolety – to system łączący funkcje rolety oraz markizy. Daje możliwość zacienienia i obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jako roleta chroni przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej zapewnia dobry widok na zewnątrz oraz łatwy dostęp do parapetu. Markizoleta ma zastosowanie wyłącznie zewnętrzne.
Markizoroleta okienna selt, markizoleta 120, markizolety selt
Markizoroleta 103 Selt w kasecie z prowadnicami w kolorze antracytowym, w różnych pozycjach otwarcia.

Czym oprócz markizy mogę osłonić się od słońca?

Poza markizami mamy w ofercie inne osłony przeciwsłoneczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami na temat pergol tarasowych oraz refleksoli.

Odwiedź nas na Facebooku

Strefa promocji

PONAD 25 LAT NA RYNKU!
Adams Centrum Handlowe

Począwszy od 1993 roku kolejne lata działalności to okres zdobywania doświadczeń, rozbudowy firmy, wzbogacania oferty handlowej i pozyskiwania coraz to większej grupy stałych klientów. We wrześniu 2008r. nastąpiła zmiana siedziby i otwarcie Centrum Handlowego Adams przy ul. Górnośląskiej 17 w Żarach.