Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Blachy osłonowe do żaluzji fasadowych C80, Z90 – typy, opis i rodzaje

Zobacz ogólny film o blachach osłonowych


Rodzaje Blach Osłonowych

Żaluzje fasadowe mogą być wyposażone (ale nie muszą) dodatkowo w górne blachy osłonowe. Główna funkcja blach osłonowych to zasłonięcie zwiniętych lameli. W zależności od montażu żaluzji, rozróżniamy kilka różnych typów blach osłonowych. Standardowo blacha aluminiowa ma grubość 1,2mm, ale za dopłatą dostępna jest również o grubości 2mm. W zależności od konfiguracji, może być dopasowana pod wszelkie rozwiązania elewacyjne. Wyróżnia się 4 typy blach osłonowych.

Zastosowanie w żaluzjach:

– Żaluzja fasadowa C80
– Żaluzja fasadowa C80L
– Żaluzja fasadowa Z90
– Żaluzja fasadowa Z90L


Blacha osłonowa TYP1

Aluminiowa blacha osłonowa prosta zabezpieczająca mechanizm żaluzji jedynie od frontu. Opcjonalnie można zastosować boczne zaślepki typ 1. Blacha osłonowa TYP1 składa się z przedniej blachy. Służy zakryciu lameli, po całkowitym zwinięciu żaluzji (tak aby pakiet lameli nie był widoczny z zewnątrz). Ten typ blachy stosujemy zazwyczaj przy montażu żaluzji we wnęce okna. Blacha jest wtedy zazwyczaj licowana ze ścianą budynku. Przy tak przeprowadzonym montażu, nie stosujemy zazwyczaj zaślepek bocznych. Wysokość blachy jest uzależniona od wysokości żaluzji i występuje w przedziale od 20 do 44cm). Blacha osłonowa wykonana jest z aluminium i malowana jest proszkowo w kolorze konstrukcji.


Blacha osłonowa TYP2

Aluminiowa blacha osłonowa prosta zabezpieczająca mechanizm żaluzji od przodu i od tyłu. Opcjonalnie można zastosować boczne zaślepki typ 2. Blacha osłonowa TYP2 składa się z przedniej i tylnej blachy. Służy zakryciu lameli, po całkowitym zwinięciu żaluzji (tak aby pakiet lameli nie był widoczny z zewnątrz i wewnątrz). Ten typ blachy stosujemy zazwyczaj przy montażu żaluzji we wnęce okna. Blacha jest wtedy zazwyczaj licowana ze ścianą budynku a dodatkowo od wewnątrz budynku, widzimy blachę tylną (po zwinięciu lameli jest widoczna blacha – inaczej niż w przypadku blachy Typ1 gdzie od wewnątrz, po zwinięciu lameli, jest widoczny cały ich pakiet.


Blacha osłonowa TYP3

Aluminiowa blacha osłonowa gięta zabezpieczająca mechanizm żaluzji od przodu oraz od góry. Opcjonalnie można zastosować boczne zaślepki typ 3. Blacha osłonowa TYP3 składa się z przedniej i górnej blachy. Służy zakryciu lameli, po całkowitym zwinięciu żaluzji (tak aby pakiet lameli nie był widoczny z zewnątrz). Ten typ blachy stosujemy zazwyczaj przy montażu żaluzji we wnęce okna. Blacha jest wtedy zazwyczaj licowana ze ścianą budynku a dodatkowa blacha górna, zabezpiecza żaluzję przed np. zabrudzeniem.


Blacha osłonowa TYP4

Aluminiowa blacha osłonowa gięta zabezpieczająca mechanizm żaluzji z trzech stron: od przodu, od góry oraz od tyłu. Opcjonalnie można zastosować boczne zaślepki typ 4. Blacha osłonowa TYP4 składa się z przedniej, górnej i tylnej blachy. Służy zakryciu lameli, po całkowitym zwinięciu żaluzji (tak aby pakiet lameli nie był widoczny z zewnątrz). Ten typ blachy stosujemy zazwyczaj przy montażu żaluzji na ścianie elewacji. Dzięki temu że blacha występuje z każdej strony żaluzji, uzyskujemy efekt kasety osłonowej (w ofercie występuje też żaluzja w wersji kasetowej Oval zobacz tutaj lub Cube zobacz tutaj). Dodatkowo do tego typu blach osłonowych, stosujemy najczęściej zaślepki boczne aby blacha tworzyła spójną całość.


Łączenie blach osłonowych

Łącznik (1) mocować do blach osłonowych (2) nitem (3). Wsunąć drugą blachę osłonową na wystającą część łącznika zachowując szczelinę rozprężeniową 5 mm. Maksymalna długość blachy osłonowej w jednej części do 4 m. Powyżej 4 m konieczność zastosowania łącznika.

Maksymalna długość blach osłonowych w jednym kawałku bez łączeń: RAL9006, RAL9007, RAL9016 i grubości blachy 1,2mm – 4m; pozostałe kolory: 3,5m z otworem technologicznym; 3m bez otworu.

Zobacz szczegóły techniczne PDF


Nietypowe blachy:

Blacha osłonowa TYP5 (OWAL)

Kaseta owalna, wykonana z ekstrudowanego aluminium, wsparta na prowadnicach stanowiących element nośny. System przeznaczony do stosowania na fasadzie budynku.

Zobacz żaluzje OVAL

 

Blacha osłonowa TYP6 (CUBE)

Rozwiązanie, w którym zastosowano kasetę o przekroju kwadratowym wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Kaseta wsparta na prowadnicach, stanowiących element nośny systemu idealnie nadaje się do montażu na fasadzie budynku.

Zobacz żaluzje CUBEBlachy osłonowe do żaluzji fasadowych C80, Z90 - typy, opis i rodzaje - typy, opis i rodzaje - Żaluzja fasadowa C80 typ blach osłonowych, Żaluzja fasadowa Z90 typ blach osłonowych, typ kaset żaluzji, blacha osłonowa żaluzji, żaluzje selt blachy osłonowe, blacha osłonowa C80, blacha osłonowa Z90, Żaluzja aluminiowa lamel c80, Żaluzja aluminiowa lamel z90, rodzaje blach osłonowych żaluzji

Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)