Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe – eleganckie i nowoczesne osłony na okna

Żaluzje fasadowe to nowoczesne a zarazem bardzo eleganckie rozwiązanie dekoracyjne dla okien. Dzięki żaluzjom masz kontrolę nad wpadającą do wewnątrz pomieszczenia ilością światła. Żaluzje fasadowe znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach, sklepach, biurach, restauracjach. Znajdują również zastosowanie w pergolach do zasłonięcia bocznych ścian.  Żaluzje wykonywane są na wymiar z wysokiej jakości aluminium, lakierowanego w szerokiej gamie kolorów. Istnieje możliwość wypożyczenia wzorników kolorów konstrukcji i kolorów lameli, co pozwoli Państwu na wybór koloru zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Żaluzje mogą być sterowanie ręcznie lub elektrycznie, stosowane do wewnątrz i zewnątrz.

Żaluzje fasadowe ograniczają nagrzewanie się wnętrza

Żaluzje fasadowe Selt stanowią niezawodną osłonę przeciwsłoneczną, która znajduje zastosowanie zarówno w prywatnych domach, zarówno jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, jak również w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Dzięki swojej eleganckiej formie i możliwości lakierowania systemu na dowolny kolor RAL, żaluzje fasadowe stają się istotnym elementem dekoracyjnym fasady budynku, nadając mu nowoczesny i atrakcyjny wygląd.

Najczęściej żaluzje fasadowe są sterowane w pełni automatycznie, wykorzystując zaawansowany silnik elektryczny. To sprawia, że użytkowanie ich jest wyjątkowo wygodne i komfortowe. Dodatkowo istnieje opcja zastosowania automatyki pogodowej i dobowej, co pozwala na jeszcze lepszą kontrolę nad oświetleniem i temperaturą wewnątrz budynku. Dzięki temu możemy zoptymalizować korzystanie z naturalnego światła słonecznego oraz regulować ilość ciepła, co ma istotne znaczenie dla komfortu użytkowników i efektywności energetycznej budynku.

Rodzaje lameli w żaluzjach fasadowych

Ze względu kształt i sposób montażu wyróżniamy następujące żaluzje:

Zewnętrzne żaluzje fasadowe jako osłona witryny budynku

Żaluzje fasadowe C80

ich cechą charakterystyczną są lamele w kształcie litery C, są montowane na różnego rodzaju prowadnicach.

Żaluzje fasadowe Z90

cechą charakterystyczną są lamele w kształcie litery Z, montowane na różnego rodzaju prowadnicach dopasowanych do warunków montażu. Ich unikalna forma sprawia, że stanowią szczelną osłonę przed światłem oraz dodatkowo wygłuszają hałasy z zewnątrz.

Żaluzje fasadowe C50

charakteryzują się mniejszym przekrojem lamela w kształcie litery C, stosuje się prowadnice linkowe. To żaluzja z najwęższymi lamelami, najczęściej stosowana jest wewnątrz pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe podtynkowe

do wyboru lamele w kształcie litery Z lub C, przeznaczone do montażu podtynkowego, pod warstwą tynku mogą być ukryte prowadnice oraz kaseta systemu.

Wersja podtynkowa żaluzji C80 pozwala na montaż modułowy

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne w wersji Box umożliwiają montaż na oknach i przeszkleniach, nie naruszając przy tym wyglądu zewnętrznego budynku. Skrzynki żaluzji przybierają formę subtelnego boxu, a przednią ścianę można wykończyć tynkiem, dzięki czemu system ten staje się całkowicie niewidoczny na fasadzie budynku. Oprócz wygody w obsłudze, żaluzje podtynkowe pozwalają na integrację z systemem zarządzania typu Smart Home oraz umożliwiają wykorzystanie dodatkowych elementów, takich jak czujnik wiatrowy lub czujnik nasłonecznienia. Skrzynki montażowe systemu podtynkowego są dyskretnie ukryte pod powierzchnią tynku, co sprawia, że to rozwiązanie jest zarówno praktyczne, jak i estetyczne.

Do produkcji żaluzji fasadowych używane są najwyższej jakości materiały, które wykorzystują zaawansowane technologie zabezpieczające kolor. Dzięki temu, nawet przy ciągłej ekspozycji na działanie intensywnego światła słonecznego, kolor żaluzji zachowuje swoją intensywność i atrakcyjny wygląd. To sprawia, że nowoczesne żaluzje są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i trwałe.