Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zadaszenie z poliwęglanu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zadaszenia - Poradniki

Poniżej znajdą Państwo artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami przed zakupem zadaszenia tarasowego.

Zadaszenie tarasu Modes z dachem poliwęglanowym i oświetleniem punktowym LED nad ratanowym zestawem wypoczynkowym

Jaki rodzaj zadaszenia wybrać?

ZOBACZ
Odprowadzenie wody z zadaszenia tarasu z poliwęglanu ukryte jest w przedniej belce i podporach konstrukcji

Poliwęglan - informacje

ZOBACZ
Przejrzyste zadaszenie szklane nad przydomowym tarasem

Szkło bezpieczne - informacje

ZOBACZ
Antracytowa pergola z kontrastującym dachem lamelowym

Alternatywne zadaszenia tarasów

ZOBACZ

Zadaszenie z poliwęglanu – trwałość i funkcjonalność

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu stanowią rozwiązania cieszące się rosnącym zainteresowaniem klientów. Trwałe i funkcjonalne zadaszenia z poliwęglanu wykorzystywane są nie tylko jako osłony tarasów, lecz także jako zadaszenia balkonów, ganków, werand czy przestrzeni przy domu wykorzystywanej jako miejsce postojowe samochodu.

Zadaszenia tarasów Modes mogą być mocowane poza płytą tarasu na przykład na trawniku

Zadaszenie z poliwęglanu to stała konstrukcja mocowana do ściany budynku lub innego obiektu. Wypełnienie zadaszenia Gumax wykonywane jest z poliwęglanu komorowego 16mm o strukturze plastra miodu. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne płyt poliwęglanowych:

  • przejrzysta,
  • opalowa,
  • IQ-Relaks.

Przezroczysty dach z poliwęglanu przepuszcza najwięcej światła. Z kolei wypełnienie z poliwęglanu IQ-Relaks przepuszcza najmniej światła i energii słonecznej.

Wypełnienie zadaszenia Modes może być wykonane z poliwęglanu komorowego 10 mm lub 16 mm, także w trzech opcjach kolorystycznych do wyboru.

Konstrukcja zadaszenia z poliwęglanu Gumax wykonana jest z aluminium o zwiększonej odporności na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Solidna konstrukcja zadaszenia z poliwęglanu jest odporna na wiatr o sile huraganu oraz wstrząsy sejsmiczne. Dzięki zastosowaniu dwóch wersji stylistycznych konstrukcji: klasycznej i nowoczesnej oraz dwóm kolorom malowania: białej i czarnej z matowym wykończeniem, zadaszenie z poliwęglanu może stać się nie tylko osłoną, lecz także podnieść walory estetyczne otoczenia domu.

Klasyczne konstrukcje proponowane w zadaszeniu z poliwęglanu wyróżniają się zaokrąglonymi narożnikami podpór oraz charakterystycznym, falowanym, stylizowanym kształtem rynny.

Nowoczesny styl konstrukcji zadaszenia z poliwęglanu wyróżnia się prostymi kątami podpór oraz delikatnie zaokrąglonym kształtem rynny.

Konstrukcja zadaszenia Modes wykonana jest z aluminium lakierowanego proszkowo. Oferujemy profile konstrukcji w standardowej kwadratowej wersji, z wieloma opcjami kolorystycznymi do wyboru.

 

Stała ściana poliwęglanowa do osłony ściany bocznej zabudowy tarasu ze szkła

Zadaszenia z poliwęglanu mogą zostać wyposażone w ściany boczne oraz ścianę frontową, tworząc przesłoniętą przestrzeń na tarasie, balkonie, czy w innej bryle domu. Bardzo często zabudowa tarasu z poliwęglanu wykorzystywana jest do osłony ganku czy werandy, podnosząc wartość i walory użytkowe nieruchomości. Wybierając ściany dla zadaszenia z poliwęglanu można skorzystać z wielu opcji:

  • ściany frontowe, wykonywane są ze szkła bezpiecznego, w systemie 2 do 6 szyn, co zapewnia możliwość całkowitego lub częściowego przesłonięcia przestrzeni pod zadaszeniem z poliwęglanu,
  • ściany boczne, wykonywane są z poliwęglanu komorowego, w kilku możliwościach aranżacji – pełnej zasłony, przesłony z wykorzystaniem trójkąta (klinu pomiędzy ścianą a profilem dachu) z poliwęglanu lub szkła.

Decydując się na zadaszenie z poliwęglanu warto rozważyć także możliwość częściowego przesłonięcia ścian bocznych. W ofercie znajdziecie Państwo kliny wykonane z poliwęglanu lub szkła, które przesłaniają przestrzeń pomiędzy skosem dachu a ścianą boczną (do wysokości podpory przedniej).

Poliwęglanowe zadaszenia tarasowe z dodatkowym oświetleniem LED tworzy klimatyczne miejsce do spożywania posiłków i wypoczynku

Zadaszenie z poliwęglanu jako osłona tarasu, balkonu czy werandy stanowi rozwiązanie mocowane na stałe. Dzięki możliwości całorocznej eksploatacji stanowi doskonałą alternatywę dla pergol tarasowych. W zadaszeniach z poliwęglanu z naszej oferty można zastosować wiele dodatkowych, opcjonalnych rozwiązań, które zwiększą walory użytkowe konstrukcji.

Wśród opcji dodatkowych w zadaszeniach z poliwęglanu proponujemy:

  • betonowe fundamenty, bloczki mocowane na poziomie podłogi tarasu, pozwalające na trwałe zamocowanie konstrukcji oraz zapewniające możliwość odprowadzenia wody deszczowej,
  • rolety przeciwsłoneczne, mocowane pod konstrukcją, wykonane ze sztucznej tkaniny z wplecionymi nitkami aluminium, odbijają aż 89% promieniowania cieplnego i zatrzymują aż 73% światła widzialnego,
  • oświetlenie LED, w wersji punktowej lub w postaci taśm, z możliwością płynnego sterowania natężeniem oraz barwą światła.

Zapraszamy także do lektury naszego bloga, w szczególności artykułu, w którym przybliżamy charakterystykę zadaszenia z poliwęglanu, a także przedstawiamy najważniejsze cechy zadaszeń z naszej oferty.