Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Plisy - żaluzje plisowane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Plisy – żaluzje plisowane, rolety plisowane – ozdoba i funkcjonalność osłon okiennych

Plisy, nazywane także roletami plisowanymi lub żaluzjami plisowanymi to praktyczne i dekoracyjne rozwiązania dla Twoich okien. Estetyczne, w różnych kolorach, na okna o każdym wymiarze stworzą niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu. Plisy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w salonie, w kuchni czy łazience.

Wzorzyste plisy okienne, młodzieżowe plisy, żaluzja plisowana nowoczesna

Żaluzje plisowane, rolety plisowane, plisy to najczęściej używane określenia tego samego rodzaju osłon – składanych w harmonijkę rolet wykonanych z tkaniny. Żaluzje plisowane składają się z materiału o formie harmonijki, która może być zwinięta lub rozłożona w zależności od potrzeb użytkownika. Materiały te są przymocowane do górnej i dolnej szyny, co umożliwia łatwe regulowanie ich pozycji. Umożliwia to wykonanie modeli plis otwieranych zarówno z góry do dołu, jak i od dołu do góry. Taka opcja cieszy się powodzeniem zwłaszcza wśród mieszkańców niskich parterowych mieszkań – pozwala bowiem na zasłonięcie się przed wzrokiem przechodniów, pozostawiając dostęp naturalnego światła w górnej części okna.

Ze względu na swą uniwersalność plisy – żaluzje plisowane stosowane są w wielu przestrzeniach. Zastosowanie żaluzji plisowanych:

  1. Dom: Żaluzje plisowane doskonale sprawdzają się w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych, umożliwiając łatwą kontrolę nad ilością światła i prywatnością.
  2. Biura i firmy: Ze względu na swoją elegancję oraz różnorodność kolorów i wzorów, żaluzje plisowane są również stosowane w przestrzeniach biurowych.
  3. Okna dachowe: Specjalne modele żaluzji plisowanych są dostosowane do montażu na oknach dachowych, co pozwala na regulację oświetlenia w poddaszu czy pomieszczeniach na poddaszu.
  4. Restauracje i hotele: Żaluzje plisowane są również popularne w branży hotelarsko-gastronomicznej ze względu na swoje estetyczne i funkcjonalne walory.
Plisy dachowe na wymiar, okno dachowe roleta plisowana

W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy rodzaje plis do wyboru:

  • Plisa – żaluzja plisowana – sterowanie sznurkiem, maksymalna szerokość takiej rolety to 220 cm, ten model plisy może być sterowany ręcznie lub elektrycznie, rozsuwany jest wyłącznie od góry ku dołowi.
  • Plisa – żaluzja plisowana – sterowanie uchwytem, maksymalna szerokość tego modelu plisy to 150 cm, dostępna jest wersja wyłącznie sterowana ręcznie, w kilku opcjach rozsuwania do wyboru (wyłącznie od góry, od góry i dołu oraz składająca się z dwóch niezależnych rolet przesuwanych góra-dół).
  • Plisa – żaluzja plisowana na okno dachowe, o maksymalnej szerokości 150 cm, dostępna w wersji sterowanej ręcznie lub elektrycznie, a także z dodatkowymi prowadnicami bocznymi, które przesłaniają boki rolety ograniczając ilość wpadającego przy krawędziach plisy światła.