Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Markizy Tarasowe

Markizy - Poradniki

Poniżej znajdą Państwo artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami przed zakupem markizy.

Markiza kasetowa corsica, markiza w kasecie, markiza zamykana, jaką markizę wybrać

Jaką markizę wybrać?

ZOBACZ
Dakar markiza tarasowa kasetowa, Markiza tarasowa 6x3, jak zamontować markizę

Jak zamontować markizę?

ZOBACZ
casablanca markiza SELT realizacje zamontowana markiza osłona przed słońcem

Sterowanie markizami

ZOBACZ
Markiza tarasowa elektryczna australia selt

Tkaniny markizowe

ZOBACZ
Elektryczna markiza zastosowana jako zadaszenie nad pergolą tarasową

Porównanie markiz tarasowych

ZOBACZ
Markizy nad balkon italia, markiza nad balkon, markizy balkonowe sklep internetowy

Markizy balkonowe

ZOBACZ

Markizy tarasowe – osłona przeciwsłoneczna dla mniejszej i większej przestrzeni

Wyobraź sobie popołudniową sjestę, chwilę wytchnienia w komfortowych warunkach na tarasie chronionym przed słońcem i deszczem przez markizy tarasowe. Zaplanuj swój komfort razem z nami, skonfiguruj i zamów markizę tarasową na taras w naszym sklepie internetowym.

Markizy tarasowe są stosowane głównie na tarasach, ale mogą być również zamontowane na balkonie, a także przed wejściem do domu. Markizy tarasowe oferowane są na wymiar. Ich maksymalna szerokość może wynosić nawet 12 metrów,  a maksymalny wysięg to 4 m. Każdy z modeli markiz tarasowych w naszej ofercie może być wykonany w nieco innych wymiarach. Markizy tarasowe są jednocześnie na tyle duże, że pozwalają na uzyskanie zacienienia nawet bardzo dużych tarasów czy ogródków restauracyjnych.

Zadaszenie tarasu markiza corsica selt, markiza na taras nowoczesna

Markizy na taras pełnią funkcję ochronną przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych podczas przebywania na osłanianej powierzchni. Markizy tarasowe spełniają kilka podstawowych zadań:

  1. Chronią przed promieniowaniem słonecznym, pozwalając na uzyskanie i utrzymanie niższej temperatury w pomieszczeniach oraz na tarasach podczas upalnych dni.
  2. Zabezpieczają taras, balkon lub ogródek restauracyjny przed opadami atmosferycznymi, w szczególności przed deszczem. Pozwalają przebywać w tych przestrzeniach nawet podczas mniej sprzyjających warunków pogodowych.
  3. Ograniczają wpływ wiatru na komfort korzystania z przestrzeni pod markizą tarasową.
  4. Dzięki bogatej kolorystyce konstrukcji i tkanin oraz dostępności wielu modeli markizy tarasowe mogą stanowić estetyczne dopełnienie elewacji budynku.

 

Markiza na taras silver plus, wycena markizy tarasowej online,test

Warto zwrócić uwagę na to, że konstrukcja markiz wysokiej jakości najczęściej wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, którego lakierowanie pozwala na uzyskanie wielu kolorów konstrukcji, poszycie natomiast wykonane jest z wysokiej jakości materiału akrylowego o szerokim wyborze kolorów i wzorów tkanin markizowych. Omawiane osłony przeciwsłoneczne mogą także być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Konstrukcja, materiał poszycia oraz kolorystyka zadaszenia to podstawowe elementy brane pod uwagę podczas wyboru produktu.

Wybór odpowiedniego rodzaju osłony zależy od indywidualnych potrzeb oraz warunków, w jakich ma być ona używana. Warto w tym celu przyjrzeć się, jakie rodzaje markiz dostępne są w naszej ofercie. Decyzję w tym obszarze może ułatwić nasz artykuł prezentujący porównanie różnych modeli markiz tarasowych z naszej oferty.

Markiza dwustopniowa allegro, markizy dwu stopniowe, polskie markizy na wymiar

Markizy tarasowe z naszej oferty dzielimy na dwie grupy, pozwalające na łatwiejszy dobór odpowiednej osłony tarasu.

Jednym z rodzajów markiz tarasowych są markizy tarasowe bez kasety.

Markizę bezkasetową wyróżnia brak kasety. Ochronę tkaniny w takich modelach może zapewnić daszek ochronny, tzw. półkaseta – produkt ten stanowi element opcjonalny wybranych markiz bez kasety oraz w pełni samodzielny produkt, który można zastosować do posiadanej już markizy tarasowej niezależnie od jej rodzaju. Najpopularniejsze modele markiz bezkasetowych to Malta, Australia, Jamaica.

Inną odmianą markiz tarasowych są markizy tarasowe w pełnej kasecie.

Ich cechą charakterystyczną jest kaseta, która chroni zwiniętą tkaninę markizową- poszycie. Palladio, Corsica, Dakar to cieszące się dużą popularnością wśród naszych klientów modele markiz w pełnej kasecie. Markizy w pełnej kasecie najczęściej wybierane są na większe tarasy, choć możliwość wykonania ich na wymiar pozwala na wykorzystanie ich także do zamontowania na balkonie lub w innej niewielkiej przestrzeni.

 

Wybór markizy tarasowej mogą ułatwić Państwu nasze artykuły: poradnik jak wybrać markizę oraz porównanie różnych modeli markiz tarasowych z naszej oferty

Zapraszamy także do lektury artykułów o: