Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Markizy Balkonowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Markizy - Poradniki

Poniżej znajdą Państwo artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami przed zakupem markizy.

Markiza kasetowa corsica, markiza w kasecie, markiza zamykana, jaką markizę wybrać

Jaką markizę wybrać?

ZOBACZ
Dakar markiza tarasowa kasetowa, Markiza tarasowa 6x3, jak zamontować markizę

Jak zamontować markizę?

ZOBACZ
casablanca markiza SELT realizacje zamontowana markiza osłona przed słońcem

Sterowanie markizami

ZOBACZ
Markiza tarasowa elektryczna australia selt

Tkaniny markizowe

ZOBACZ
Elektryczna markiza zastosowana jako zadaszenie nad pergolą tarasową

Porównanie markiz tarasowych

ZOBACZ
Markizy nad balkon italia, markiza nad balkon, markizy balkonowe sklep internetowy

Markizy balkonowe

ZOBACZ

Markizy balkonowe – sposób na cień na balkonie i tarasie

Markizy balkonowe zapewnią Ci miły cień na balkonie, dzięki czemu możesz korzystać z jego przestrzeni niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Konstrukcje markiz balkonowych wykonywane są z aluminium, lakierowanego w różnych kolorach (standardowych 5 kolorów do wyboru). Zastosowane w markizach balkonowych tkaniny chronią przed promieniami słonecznymi, a niektóre z nich nawet przed deszczem (tkaniny waterproof). Oferujemy szeroką gamę kolorów oferowanych tkanin poszycia do markiz. Każda markiza balkonowa wykonywana jest na wymiar. Markizy balkonowe montowane są najczęściej na balkonach, nad witrynami i drzwiami sklepów. Markizy balkonowe mogą być montowane do ściany lub do sufitu.

Markiza Balkonowo-sklepowa z kasetą SELT

Najczęściej wybieranym modelem jest markiza balkonowa poręczowa- z ramionami poręczowymi. To markiza bez kasety, z ramionami poręczowymi, których uchwyty mocowane są do poręczy lub barierki balkonowej. Takie rozwiązanie pozwala na ustawianie ramion pod różnym kątem.

Kolejnym proponowanym przez nas rozwiązaniem jest markiza balkonowo-sklepowa Italia Selt, która także nie posiada kasety i oferuje cztery długości ramion: 70cm, 100cm, 140 cm oraz 180 cm. Ramiona montowane są do ściany bądź wnęki balkonowej.

Ostatnią propozycją jest markiza balkonowo-sklepowa z kasetą. Jak sama nazwa wskazuje markiza wyposażona jest w kasetę, której głównym zadaniem jest ochrona zwiniętej tkaniny przed warunkami atmosferycznymi. W tym modelu występują trzy długości ramion: 70cm, 100cm oraz 140 cm, które montowane są do wnęki balkonowej bądź ściany.

Markiza balkonowa do balustrady italia, markiza mocowana do balustrady, Markiza balkonowa - Galeria Zdjęć

Markizy balkonowe z naszej oferty różnią się sposobem montażu ramion. Dzięki ramionom mocowanym do fasady lub wnęki mogą one służyć także jako markizy sklepowe – doskonałe osłony nad witrynę i jednocześnie nośnik reklamowy, jeśli na poszyciu umieszczony zostanie nadruk logo, napis lub inny znacznik. Wybór markizy na balkon uwarunkowany powinien być przede wszystkim możliwościami montażu. Zdecydowana większość klientów wybiera model z ramionami poręczowymi. Pozwalają one na przesłonięcie przestrzeni balkonu bez straty jego powierzchni. Jednocześnie możliwość ustawienia ramion poręczowych pod dowolnym kątem pozwala cieszyć się widokiem z balkonu. Opcja zamocowania tkaniny do haków na końcach ramion pozwala także uzyskać osłonę balkonu zbliżoną do rolety – przesłony pionowej. Te opcje sprawiają, że markiza balkonowa z ramionami poręczowymi stanowi najczęściej wybieraną osłonę przeciwsłoneczną na balkon.

Wybór markizy balkonowej wymaga przede wszystkim oceny możliwości jej montażu. W zależności od ilości miejsca oraz wielkości balkonu możliwe jest wybranie jednego z trzech modeli markiz balkonowych. Warto jednakże pamiętać, że na balkonie można zastosować także markizy tarasowe, zwłaszcza modele bez kasety.