Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Zadaszenia Tarasów

Zadaszenia - Poradniki

Poniżej znajdą Państwo artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami przed zakupem zadaszenia tarasowego.

Zadaszenie tarasu Modes z dachem poliwęglanowym i oświetleniem punktowym LED nad ratanowym zestawem wypoczynkowym

Jaki rodzaj zadaszenia wybrać?

ZOBACZ
Odprowadzenie wody z zadaszenia tarasu z poliwęglanu ukryte jest w przedniej belce i podporach konstrukcji

Poliwęglan - informacje

ZOBACZ
Przejrzyste zadaszenie szklane nad przydomowym tarasem

Szkło bezpieczne - informacje

ZOBACZ
Antracytowa pergola z kontrastującym dachem lamelowym

Alternatywne zadaszenia tarasów

ZOBACZ

Zadaszenia tarasów – stałe konstrukcje dla każdego domu

Solidna aluminiowa konstrukcja i płyty dachowe wykonane z poliwęglanu lub szkła bezpiecznego to cechy oferowanych przez nas zadaszeń tarasów. Zadaszenia można stosować zarówno na tarasie, jak i balkonie czy w ogrodzie.

Poliwęglan komorowy w barwie mlecznej zastosowany do konstrukcji w kolorze antracytowym nad tarasem wyłożonym płytkami

Zadaszenia tarasów stanowią stałe konstrukcje mocowane do ściany budynku. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zadaszeń – z poliwęglanu oraz szkła. Konstrukcje zadaszeń wykonane są z aluminium malowanego proszkowo. Jest to aluminium o zwiększonej odporności na działanie wilgoci i promieniowania UV, dzięki czemu stałe zadaszenia tarasów stanowią produkty wysokiej jakości, które mogą być wykorzystywane całorocznie.

W modelu zadaszenia Gumax proponujemy dwa style konstrukcji zadaszeń tarasów:

  • nowoczesne
  • klasyczne,

 

różnią się wyglądem profili podporowych oraz rynny. Konstrukcje klasyczne charakteryzują się zaokrąglonymi narożnikami oraz rynną w charakterystycznym kształcie, kojarzącym się ze sztukaterią. Natomiast konstrukcje nowoczesne posiadają podpory z prostymi narożnikami oraz zaokrąglony kształt rynny. Dodatkowo konstrukcje wykonane są w dwóch kolorach do wyboru: białym i czarnym. Matowe wykończenie nadaje zadaszeniom tarasów dodatkowego eleganckiego charakteru.

W modelu zadaszenia Modes znajdą Państwo więcej opcji kolorystycznych konstrukcji, poza standardowymi kolorami, także barwy dostępne za dopłatą. Profile tego modelu zadaszenia wykonane są w standardowym kwadratowym kształcie.

Opcjonalnie do zadaszeń tarasów proponujemy zakup fundamentów betonowych, które ułatwiają montaż zadaszenia na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Dodatkowo wybrać można fundamenty zapewniające odpływ wody z zadaszenia lub bez odpływu. Bloczki betonowe fundamentu standardowo po montażu licują się z płytą podłogową.

 

Przejrzyste zadaszenie szklane nad przydomowym tarasem

Zadaszenia tarasów mogą posiadać wypełnienie z poliwęglanu. W oferowanych produktach stosowany jest poliwęglan komorowy 16 mm, o strukturze plastra miodu. Dostępne są płyty w kolorze przejrzystym oraz opalowym. W ofercie znajduje się także wypełnienie z poliwęglanu komorowego IQ-Relaks. Ten rodzaj poliwęglanu przepuszcza najmniej światła i energii słonecznej, dając największy efekt zacienienia przestrzeni pod konstrukcją. W zadaszeniach Modes stosowany jest poliwęglan komorowy 10 mm lub 16 mm, istnieje także możliwość zastosowania poliwęglanu litego.

Szklane zadaszenia tarasów posiadają natomiast wypełnienie wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego. Do wyboru dajemy możliwość zastosowania szkła przejrzystego lub matowego o barwie mlecznej. Zadaszenia ze szkła cechuje duża przepuszczalność światła oraz wyjątkowy, elegancki wygląd.

Zadaszenia z poliwęglanu oraz szklane zadaszenia tarasów z naszej oferty mogą zostać wyposażone w ściany boczne oraz frontowe. Na froncie zadaszenia tarasu stosowane są drzwi przesuwne wykonane ze szkła. System drzwi przesuwnych dostępny jest na szynach, których liczba dopasowana jest do szerokości całego zadaszenia.

Boczne ściany zadaszenia mogą być wykonane w dwóch systemach: przesuwnym lub stałym. Przesuwne ściany boczne wykonywane są ze szkła. Wymagają one zastosowania dodatkowego wypełnienia klinem ze szkła. Natomiast ściany boczne stałe wykonywane są z poliwęglanu komorowego. Ściany takie mogą być wykonane na całym boku konstrukcji, bądź z wykorzystaniem wypełnienia skosu dachu ze szkła lub poliwęglanu.

Szklane zadaszenie tarasu Modes Glas w białym kolorze wzbogacone o szklane ściany przesuwne oraz wypełnienie trójkątów wykonane ze szkła hartowanego

Zadaszenia tarasów mogą być wyposażone w wiele opcji dodatkowych:

  • roleta przeciwsłoneczna, która mocowana jest od strony wewnętrznej konstrukcji, odbija ciepło, zapewniając komfortową atmosferę pod zadaszeniem, sterowana jest za pomocą pilota,
  • oświetlenie LED, w dwóch opcjach – punktowe lub taśmowe,
  • betonowe fundamenty, pozwalające na sprawne zamocowanie zadaszenia na każdej powierzchni,
  • ściany boczne i frontowe.

Montaż zadaszeń tarasów jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Opierając się na przejrzystej instrukcji krok po kroku całe zadaszenie składa się niemalże jak dziecięce klocki.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także inne rozwiązania na zadaszenie tarasu. Wśród produktów pełniących podobną rolę proponujemy następujące alternatywy:

Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym porównujemy podstawowe cechy różnego rodzaju produktów służących zadaszeniu tarasów i innych powierzchni w domu i ogrodzie.