Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Rolety zewnętrzne natynkowe elewacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Rolety zewnętrzne natynkowe – ochrona pomieszczeń i element dekoracyjny fasady

Rolety zewnętrzne natynkowe pełnią wiele funkcji, w szczególności służąc jako osłona przeciwsłoneczna i ochrona cieplna. Zastosowanie rolety zewnętrznej elewacyjnej pozwala na ograniczenie strat ciepła poprzez okna i drzwi, a jednocześnie stanowi doskonałą osłonę przed silnym słońcem.

Jak wybrać kolor rolet zewnętrznych czyli funkcjonalne i estetyczne osłony okienne

Rolety zewnętrzne natynkowe z naszej oferty mogą być wyposażone w skrzynki o różnym kształcie. Proponujemy do wyboru:

Wszystkie modele skrzynek występują w tej samej kolorystyce, którą można dopasować do kolorystyki pancerza. Bogaty wybór kolorów rolet zewnętrznych pozwala na wpasowanie lub wyróżnienie osłony z fasady i otoczenia.

 

Roleta okienna zewnętrzna w kolorze bordowym na jasnym budynku - Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne elewacyjne mogą być wyposażone w jeden z trzech dostępnych rodzajów pancerza:

 • PA 39,
 • PA 43,
 • PE 41.

Pancerze występują w bogatej kolorystyce kolorów standardowych. Dodatkowo, za dopłatą, istnieje możliwość wykonania pancerza w kolorystyce drewnopodobnej. Modele pancerzy różnią się między sobą wysokością i grubością profilu oraz ciężarem rolety na 1m2. Różne są także minimalne i maksymalne wymiary rolety przy zastosowaniu określonego modelu pancerza.

Niezależnie od wybranego kształtu skrzynki oraz modelu pancerza rolety zewnętrznej istnieje możliwość zastosowania opcjonalnej moskitiery. W roletach elewacyjnych z naszej oferty stosowane są moskitiery zapadkowe.

Roleta elektryczna zewnętrzna możliwe opcje

Rolety zewnętrzne adaptacyjne montowane mogą być na klika sposobów:

 • we wnęce okna (lewoskrętne i prawoskrętne),
 • na fasadzie budynku,
 • wewnątrz budynku (na ścianie).

W zależności od wybranego sposobu mocowania rolety zewnętrznej natynkowej należy zwrócić uwagę na konieczność przygotowania podłączenia elektrycznego (dla rolet zewnętrznych elektrycznych), bądź wykonania przewiertu przez mur lub ramę okna (dla rolet zewnętrznych ręcznych).

Wybierając sposób montowania rolety oraz w zależności od jej wymiarów i zastosowania opcjonalnej moskitiery dopasowywane są także odpowiednie prowadnice rolet zewnętrznych. Dobór ten jest dostosowany do wycenianej rolety zewnętrznej i w naszym konfiguratorze wybierzesz tylko takie prowadnice, które będą odpowiednie do Twojej rolety. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia dodatkowych maskownic na prowadnice.

Roleta balkonowa wyposażona w moskitierę

Rolety zewnętrzne natynkowe z naszej oferty mogą być obsługiwane na dwa sposoby:

 • zwijanie ręczne,
 • sterowanie elektryczne.

W przypadku wyboru rolety zewnętrznej ręcznej oferujemy kilka sposobów zwijania i rozwijania systemu:

 • zwijacz linki,
 • zwijacz taśmy,
 • zwijacz taśmy podtynkowy (wyceniany indywidualnie),
 • zwijacz taśmy korbowy (opcja dodatkowo płatna).
Rolety natynkowe chronią wnętrze przed nagrzewaniem

Dla rolety zewnętrznej elektrycznej proponujemy dobór silników przystosowany do wielkości rolety. Udostępniamy możliwość wyboru kilku rodzajów silników, tak aby nasi klienci mieli możliwość zakupu rolety zewnętrznej odpowiadającej ich oczekiwaniom, potrzebom i możliwościom finansowym. Wśród dostępnych silników znajdziecie Państwo:

 • silniki z mechanicznymi krańcówkami, w tego rodzaju silnikach położenia krańcowe rolety (góra i dół) ustawiane są za pomocą pokrętła lub przycisku na silniku, ustawienie pozycji krańcowych wymaga zdjęcia klapy rewizyjnej w dolnej części skrzynki rolety,
 • silniki z elektronicznymi krańcówkami, w tego rodzaju silnikach pozycje krańcowe rolety (góra i dół) ustawiane są za pomocą kabla montażowego, bądź (w przypadku silników z odbiornikiem radiowym) za pomocą pilota, ustawienie krańcówek nie wymaga w tym przypadku otwierania klapy rewizyjnej w skrzynce rolety zewnętrznej,
 • silniki wyposażone w detekcję przeszkód, to silniki z elektronicznymi krańcówkami, które dzięki wbudowanemu czujnikowi, zatrzymują się jeżeli napotkają opór podczas pracy rolety,
 • silniki sterowane radiowo (RTS i IO), tego rodzaju silniki posiadają wbudowany odbiornik radiowy, dzięki czemu możliwe jest ich obsługiwanie za pomocą pilota, oferujemy silniki pracujące w dwóch technologiach fal radiowych: RTS oraz IO.