Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Markizoleta 103 – napęd elektryczny

Refleksolami i markizoroletami można sterować ręcznie lub mechanicznie przy użyciu nowoczesnych silników współpracujących z pilotami i smartfonami. Istnieje również możliwość dołączenia do nich automatyki pogodowej i grupowego sterowania. Dzięki takim rozwiązaniom rolety będą się same podnosić lub opuszczać w zależności od pogody, jaka panuje na zewnątrz danego dnia. Silniki są dostępne w wersji bez centralki (możliwość sterownia klawiszem przewodowym lub dowolną automatyką-poniżej opcja 1,2,3) oraz z wbudowaną centralą sterującą (sterownie tylko pilotem-poniżej opcja 4,5,6).

Zobacz informacje o sterowaniu ręcznym


1. Silnik AXIS Standard

Silnik do refleksoli AXIS to najbardziej typowy i zarazem niezawodny model. Mechaniczne ustawienie wyłączników krańcowych. Silnik rurowy został zaprojektowany do pracy ciągłej przez czas do 4 minut. Po ok. 4 minutach ciągłej pracy zabezpieczenie termiczne wyłączy silnik na około 20 min. Do obsługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka (centralka+pilot). Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika (eng)


2. Silnik ELERO Vari Eco

Silnik przewodowy Elero do refleksoli. Do obsługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka (centralka+pilot). Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


3. Silnik SOMFY LT50

Silnik przewodowy Somfy LT50 do refleksoli. Posiada mechaniczne ustawienia wyłączników krańcowych i regulacja położeń krańcowych poprzez pokrętła imbusowe. Do osługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka (centralka+pilot). Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Nice, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


4. Silnik AXIS Radio

Silnik do refleksoli AXIS-Radio posiada wbudowaną centralkę sterującą oraz elektroniczne ustawienie wyłączników krańcowych. Silnik rurowy został zaprojektowany do pracy ciągłej przez czas do 4 minut. Po ok. 4 minutach ciągłej pracy zabezpieczenie termiczne wyłączy silnik na około 20 min. Do obsługi tego silnika wymagany jest pilot RED łączący się bezprzewodowo z wbudowanym odbiornikiem.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika (de)


5. Silnik Somfy ALTUS RTS

Silnik do refleksoli Somfy Altus RTS posiada elektroniczne ustawienia wyłączników krańcowych oraz wbudowaną centralkę sterującą RTS. Oznacza to, że markizę obsługujemy bezprzewodowo. W tym celu należy dokupić pilot marki Somfy z serii RTS. Można zastosować również dowolną automatykę pogodową z serii RTS.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


6. Silnik Somfy SUNILUS SCREEN IO

Silnik do refleksoli Somfy Sunilus IO to napęd z wbudowaną centralką w dwukierunkowym systemie „IO” (homecontrol). Łączność dwukierunkowa w systemie io umożliwia odczytanie statusu położenia tkaniny rolety na pilocie lub urządzeniu mobilnym. Do obsługi silnika wymagany jest pilot z linii „IO”. Możliwość zastosowania dowolnej automatyki z linii „IO”. Silnik z elektronicznymi ustawieniami wyłączników krańcowych.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)