Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Sposoby Montażu Markizy

Montaż markizy Palladio Selt: Markiza jest już w całości skręcona i wyregulowana. Markizę standardowo posiada uchwyty do ściany (1). Za dopłatą możemy dokupić uchwyty do sufitu (2) lub krokwi dachowej (3). Montaż markizy w zasadzie jest bardzo prosty i ogranicza się właściwie do zamocowania uchwytów np. na ścianie. W razie potrzeby możemy również dowolnie ustawiać kąt pochyłu. Markizę możemy również przymocować bez żadnego problemu do ściany ocieplonej np. styropianem, nawet do grubości 20cm. Produkt przeznaczony jest do samodzielnego montażu.

Instrukcja Montażu – Zobacz PDFInstrukcja Montażu Markizy – Zobacz FilmInstrukcja Montażu Producenta – Zobacz Film

Zapoznaj się z informacjami o markizie tarasowej Palladio. W linkach powyżej znajdziesz instrukcję montażu, obsługi i bezpiecznego użytkowania, w której opisujemy specyfikację markizy, przedstawiamy sposób jej montażu na uchwytach oraz ogólne wytyczne podłączenia napędu elektrycznego, a także codziennego korzystania z osłony w bezpieczny sposób. Dostępne są także filmy z montażu markizy tarasowej. Poniżej przedstawiamy kluczowe dla montażu informacje z instrukcji obsługi oraz wizualizacje zamontowanej markizy.


1. Montaż Markizy do Ściany

Standardowo markiza posiada uchwyty ścienne, na których mocowana jest do powierzchni pionowej. Uchwyty malowane są pod kolor konstrukcji.  Ilość sztuk jest dobierana do szerokości markizy.


2. Montaż do sufitu

Markizę możemy również zamontować do sufitu za pomocą wspornika sufitowego (2). Zespala się go (skręca) z uchwytem ściennym (1), co daje nam jedną całość. Wspornik sufitowy wymaga dodatkowej opłaty. Wsporników sufitowych jest zawsze taka sama ilość jak uchwytów ściennych.


3. Montaż do krokwi dachowej

Markizę tarasową możemy zamocować także do krokwi dachowej. Uchwyt krokwiowy (3), zespalamy (skręcamy) z uchwytem ściennym (1), co daje nam jedną całość. Uchwyt krokwiowy zawsze wymaga dopłaty. Wsporników krokwiowych jest zawsze taka sama ilość jak uchwytów ściennych.


Standardowa ilość uchwytów mocujących (od 2 do 5) zależna jest od szerokości markizy.

Montaż markizy Palladio Selt: Ilość uchwytów mocujących (od 2 do 5) zależna jest od szerokości markizy. Producent markiz ustala standardową ilość uchwytów dla danych wymiarów, jeśli istnieje taka potrzeba, możliwe jest zastosowanie większej ilości uchwytów. Punkty mocowań uchwytów na markizie są ściśle określone przez producenta, a każdy z wymiarów markizy ma inny ich rozstaw. Każdy z uchwytów możemy przesuwać na belce w pewnym zakresie. Szczegóły zawarte są w instrukcji i deklaracji technicznej producenta. Przy zastosowaniu kotwy chemicznej z prętami, możemy bez problemu zamontować markizę na styropian (bez wycinania w nim otworów). Zestaw taki polecamy szczególnie do markiz o dużym wysięgu np. 250cm.


PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA Z MONTAŻU
(Na przykładzie markiz wykorzystujących takie same uchwyty mocujące)

Zdjęcia prezentują tę samą markizę w dwóch różnych wariantach montażu. W standardzie występuje uchwyt ścienny. Jeśli markizę chcemy zamocować do sufitu, należy dokupić wspornik sufitowy 2, który skręcamy ze standardowym uchwytem 1 co daje nam jedną całość.

1 – Standardowy uchwyt ścienny
2 – Standardowy uchwyt sufitowy
3 – Standardowy uchwyt krokwiowy

Uchwyt ścienny 1 zamontowany jest do głównej belki markizy. Po jego zespoleniu z belką markizy, należy go zabezpieczyć śrubą kontrującą, aby uniemożliwić samoistne wysunięcie się markizy z jej uchwytów. W miejscu gdzie jest ona widoczna śruba kontrująca, stosuje się prostokątne zaślepki w celu poprawienia estetyki (zaślepki widoczne na zdjęciach poniżej).


Na zdjęciach poniżej widoczny typowy uchwyt krokwiowy przykręcony do boku belki dachowej. Uchwyt krokwiowy A (3) skręcamy z typowym uchwytem ściennym B (1), co daje nam jedną całość. Blachę uchwytu krokwiowego możemy przykręcić do boku drewnianej belki dachowej (jak na zdjęciu) lub w zależności od jej grubości, możemy ją również przewiercić na wylot i skręcić całość czterema śrubami.

A – Standardowy uchwyt krokwiowy
B – Standardowy uchwyt ścienny

Uchwyt ścienny B zamontowany jest do głównej belki markizy. Po jego zespoleniu z belką markizy, należy go zabezpieczyć śrubą kontrującą, aby uniemożliwić samoistne wysunięcie się markizy z jej uchwytów. W miejscu gdzie jest ona widoczna śruba kontrująca, stosuje się prostokątne zaślepki w celu poprawienia estetyki (zaślepki widoczne na zdjęciach poniżej).


PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA Z MONTAŻU MARKIZY PALLADIO

Galeria Zdjęć Markizy – Kliknij Tutaj


Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)