Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Montaż Pergoli Drewnianej Koro

Pergole drewniane montowane są za pomocą tzw. zakładkowego systemu łączenia belek oraz łączenia klinów na zasadzie „wsuń i wkręć”. Drewniane belki są strugane czterostronnie, a wszystkie krawędzie są fazowane czterostronnie. Ich łączenie odbywa się stopniowo, w zależności od rodzaju frezowania. Belki dachowe wewnętrzne łączy się z belkami dachowymi zewnętrznymi, które łączone są narożnikowo, a całość zadaszenia łączy się z belkami podporowymi. Tak złożona konstrukcja pergoli drewnianej stanowi podstawę do zabudowy dachem tkaninowym oraz roletami screen.


Film z Montażu Pergoli Koro i Dachu Supro:


Film z Montażu Pergoli Koro i Dachu Silva:


Film z Instrukcją Kotwienia Pergoli:




Kotwienie podpór pergoli drewnianej do podłoża

Podpory pergoli drewnianej mogą być zakotwione do podłoża na różne sposoby. Każda z podpór ma od spodu specjalny otwór montażowy, w który wkładamy:

opcja 1
Bez kotew do podłoża. Tę opcję wybieramy, gdy kotwienie podpór wykonujemy we własnym zakresie.


opcja 2
Kotwy przykręcane do podłoża. Jest to najpopularniejszy sposób kotwienia podpór. Ten rodzaj kotwy jest nie widoczny po zamontowaniu. Dużą zaletą jest również możliwość regulacji wysokości podpory, używając do tego specjalnej nakrętki, która znajduje się na pręcie gwintowanym kotwy.Każda z podpór pergoli, posiada specjalny otwór montażowy, w który wkładamy pręt kotwy.


opcja 3
Kotwy betonowane do podłoża. Trzpień kotwy, należy umieścić w betonie, natomiast pozostałą część, przykręcamy do boków podpory pergoli.


opcja 4
Kotwy wbijane w grunt. Ten rodzaj kotwy, przeznaczony jest do „wbicia” trzpienia kotwy w grunt. Uniwersalność i szybkość montażu to niewątpliwie zalety systemu.


Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)