Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Pergole Tarasowe Wolnostojące z Dachem Lamelowym

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Pergole wolnostojące z dachem lamelowym – bioklimatyczne pergole na taras i do ogrodu

Pergole wolnostojące z dachem lamelowym zapewniają użytkownikom komfortowy wypoczynek we własnym ogrodzie i tarasie z pyszną aromatyczną kawą, w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków, bez względu na pogodę.
Pergole wolnostojące znajdują zastosowanie na tarasach, ogrodach, balkonach, parkach, tworzą elegancki element architektury.

Zadaszenie tarasowe z lamelami bioline, pergola tarasowa z lamelami

Pergole wolnostojące produkowane są z najlepszych materiałów. Konstrukcja o kątach prostych i dach pergoli wykonane są z aluminium, lakierowanego proszkowo w różnych kolorach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilka modeli tego rodzaju pergol do wyboru:

  • Pergola SB350 Selt to model o bardzo krótkim czasie produkcji, dostępny w kilku standardowych wymiarach, idealny do samodzielnego montażu, wyposażony w sterowanie elektryczne.
  • Pergola SB400 Selt to model pergoli dostępny na wymiar, maksymalna jego szerokość to 4m, a wysięg 7m, pergola ta wyposażona jest w silnik.
  • Pergola Lamelowa Wolnostojąca Global jest dostępna w kilku zdefiniowanych wymiarach, ten model pergoli bioklimatycznej sterowany jest ręcznie, za pomocą korby.
  • Tarasola Technic produkowana jest na wymiar (o szerokości do 12,6m!), jest to produkt renomowanego producenta, sterowany elektrycznie.
  • Pergola Bioline także jest modelem pergoli z dachem lamelowym produkowanym na wymiar oraz wyposażonym w sterowanie elektryczne.

 

Pergola wolnostojąca z białymi lamelami

Charakterystycznym elementem pergol wolnostojących z dachem lamelowym jest płaska konstrukcja oraz dach zbudowany z ruchomych lamel. Lamele te są obracane (najczęściej w zakresie 0°-90° lub 0°-135°, w zależności od modelu). W modelach dostępnych w naszej ofercie dachy są wyłącznie uchylane, nie są przesuwne.

Pergole wolnostojące z dachem lamelowym są określane jako pergole bioklimatyczne – uchylny dach zapewnia swobodny przepływ powietrza pod konstrukcją, stwarzając odpowiedni mikroklimat na tarasie czy w ogrodzie. Często stosowaną opcją dodatkową są przesłony mocowane na jednej lub większej liczbie ścian pergoli. Najczęściej w tym celu stosowane są refleksole – rolety przeciwsłoneczne przystosowane do montażu na zewnątrz. Zapewniają one nie tylko ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, czy zacinającym deszczem, lecz także, dzięki tkaninom o różnym stopniu przezierności pozwalają zapewnić duży stopnień prywatności użytkownikom.

Oferowane przez nas pergole tarasowe z dachem lamelowym można wyposażyć także w oświetlenie LED oraz promienniki ciepła. Dzięki tym dodatkom przestrzeń pod wolnostojącą pergolą bioklimatyczną może stanowić klimatyczne miejsce spotkań przez większą część roku.

Na rynku istnieje wiele modeli i rodzajów pergol. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym prezentujemy różne rodzaje i sposoby na zabudowę tarasu lub stworzenie zadaszonej przestrzeni w ogrodzie.