Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Refleksole do pergoli

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Refleksole do pergoli – czym osłonić ściany pergoli?

Zabudowa tarasu czy pergola ogrodowa stanowią najczęściej zadaszone konstrukcje. Produktem polecanym do osłonięcia ścian takiej pergoli są refleksole do pergoli. W naszym sklepie znajdziecie Państwo bogaty wybór modeli tych osłon, które mogą być zastosowane do każdej konstrukcji z naszej oferty.

Ogród zimowy square firmy mol z zabudową refleksolami i ciepłym oświetleniem led na belkach przeciwwietrznych

Do każdej zamówionej pergoli, możemy opcjonalnie domontować rolety tekstylne, zwane refleksolami do pergoli. Są to specjalne osłony, chroniące przed słońcem, podmuchami wiatru i zacinającym deszcze czy wzrokiem sąsiadów.

Standardowym rozwiązaniem jest dokonanie zamówienia pergoli wraz z refleksolami. Otrzymają Państwo wówczas całkowite zadaszenie tarasu wraz ze ścianami bocznymi idealnie dopasowanymi do konstrukcji. Opcjonalnie można domówić refleksole już po postawieniu konstrukcji, co jest często praktykowane ze względu na możliwe niewielkie odchylenia w wymiarach wnęki pomiędzy podporami, jakie mogą powstać podczas montażu.

Oczywiście istnieje możliwość zakupu refleksoli do istniejących już konstrukcji, zarówno aluminiowych, jak i drewnianych, stalowych czy betonowych. Można wtedy zastosować dwojaki rodzaj montażu. Refleksole montuje się do wnęki konstrukcji pergoli, czyli między podporami lub przykręcając je do czoła podpór pergoli.

Najczęściej wybieranymi refleksolami są modele w systemie Ziip. Charakteryzuje się on tym, że tkanina prowadzona jest wewnątrz prowadnic, co powoduje pełne zasłonięcie ścian pergoli.

Poza systemem Ziip proponujemy także rozwiązanie refleksoli w kasecie, np. Refleksol 90, Refleksol 103  lub bez kasety np. Refleksol XL. Tkanina w tych refleksolach nie jest prowadzona wewnątrz prowadnicy.

Zastosowanie odpowiedniego systemu refleksola zależy od możliwości montażu oraz wymiaru pergoli i indywidualnych potrzeb.