Filtruj
SortujDOMYŚLNIE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Rolety Veranda

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Rolety veranda – poziome rolety do zadań specjalnych

System Veranda innowacyjne rozwiązanie dbające o komfort Twojego życia. Zacieniając duże powierzchnie, doskonale dopasowuje się do wszystkich kształtów architektonicznych Twojego domu. Stosowany do ogrodów zimowych, tworzy niepowtarzalny wygląd oraz charakter miejsc w którym się znajduje. Stworzony dla Ciebie i wygody Twojej rodziny.

Zadaszenie pergoli ze szklanymi ścianami za pomocą systemu veranda V Ziiip w kolorze dostosowanym do barwy konstrukcji

Rolety veranda przeznaczone są do zacieniania przestrzeni ogrodów zimowych, przydomowych szklarni, dużych przeszklonych powierzchni i świetlików. W zależności od modelu mogą być mocowane pod różnym kątem, a nawet idealnie w poziomie, co powoduje, że sprawdzą się w każdej przestrzeni. Rolety przygotowane są do montażu zarówno na konstrukcji, jak i do podwieszenia pod konstrukcją. Zapewnia to funkcjonalność i elastyczność zastosowania rolet veranda na praktycznie każdym rodzaju, nawet bardzo nietypowej, konstrukcji.

Ze względu na swój charakter oraz miejsce zastosowania rolety veranda wyposażone są w napęd elektryczny. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno komfort i łatwość obsługi, jak i możliwość zastosowania automatyki pogodowej czy systemów sterowania typu Smart Home.

Elementy konstrukcji rolet veranda wykonane są z wysokiej jakości aluminium ekstrudowanego. Występują w wielu standardowych kolorach do wyboru. Istnieje także możliwość lakierowania konstrukcji na dowolny kolor z palety RAL.

Tkaniny stosowane w roletach są zależne od wybranego systemu. Są to jednakże tkaniny najwyższej jakości, o wysokiej odporności na promieniowanie UV oraz zapewniające odpowiedni stopień zacienienia.

Częściowo rozwinięta markiza pozioma veranda w odcieniach beżu zapewnia optymalne zacienienie wnętrza

Veranda Selt system poziomy

System veranda to produkt przeznaczony do montażu pod dowolnym kątem. Najczęściej znajduje zastosowanie w ogrodach zimowych i świetlikach, gdyż może być montowana zarówno na dachu, jak i podwieszana.

Konstrukcja rolety veranda wykonana została z ekstrudowanego aluminium i może być wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL. Prowadnice rolety mocowane są na specjalnych, wąskich uchwytach. Istnieje także możliwość modułowego łączenia rolet za pomocą dedykowanych uchwytów (każdy moduł rolety posiada własne prowadnice).

Unikalny linkowy system naciągu tkaniny ukryty w belce przedniej zapewnia stałe, jednakowe naprężenie tkaniny, niezależnie od stopnia rozwinięcia osłony.

W rolecie veranda standardowo stosowane są tkaniny akrylowe, które zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. W roletach o mniejszych wymiarach (do 3×3 m) możliwe jest także zastosowanie tkaniny poliestrowej typu Solits92, która dodatkowo przepuszcza światło słoneczne.

 

Dom jednorodzinny z panelami fotowoltaicznymi i osłoną dachową veranda V Ziiip

Veranda V Ziiip Selt

Veranda V Ziiip Selt to roleta przeznaczona do zadań specjalnych – szczególnie polecana do zacieniania dużych powierzchni. Warto zauważyć, że zakres pochyłu tego systemu jest nieco mniejszy niż przy rolecie veranda Selt. Ogranicza się on do kąta o°-45°.

Konstrukcja rolety veranda V Ziiip zbudowana jest z ekstrudowanego aluminium z elementami stalowymi. Kolorystyka konstrukcji występuje w bogatej palecie barw standardowych z możliwością wykonania na zamówienie lakierowania na dowolny kolor RAL.

W systemie veranda V Ziiip stosowane są tkaniny poliestrowe – Serge 100 oraz Serge 600, które zapewniają różny stopień zacienienia powierzchni pod roletą i jednoczesną trwałość poszycia rolety. Unikalny system prowadzenia tkaniny: prowadnice typu Ziiip, działające na zasadzie zamka błyskawicznego, oraz zastosowanie pasa transmisyjnego prowadzonego w rolkowym, pneumatycznym systemie napinania, sprawia, że tkanina jest stale jednakowo naprężona. Nawet przy dużej powierzchni rolety dodatkowe belki podtrzymujące ograniczają opadanie tkaniny.