Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Daszek nad drzwi wejściowe: od wyboru do montażu

Daszek nad drzwi sewilla, daszki drzwiowe, osłony nad drzwi
Gabarytowy daszek drzwiowy srebrny z blachy nierdzewnej i anodowanego aluminium bolonia xl

Przewodnik po daszkach nad drzwi wejściowe ma na celu przedstawienie najważniejszych aspektów związanych z wyborem, zakupem i montażem tego rodzaju produktów. Dowiesz się z niego jakie rodzaje daszków znajdziesz w naszej ofercie, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak prawidłowo zamontować daszek nad drzwi wejściowe oraz jak dbać o jego konserwację. Daszki i zadaszenia z aluminium bądź stali, to nie tylko praktyczne rozwiązanie stosowane w celu osłony drzwi wejściowych, ale również element dekoracyjny, który może dodać charakteru i stylu naszemu domowi. Równie często produkty opisywane w tym artykule służą jako zadaszenie windy lub osłona bankomatu.

Zadaszenie nad wejściem do domu: znaczenie i funkcjonalność

Funkcjonalność daszka chroniącego wejście jest niezwykle istotna dla każdego domu. Pełni on wiele praktycznych funkcji, które przekładają się na komfort mieszkańców oraz estetykę budynku. Jednym z głównych zadań tego produktu jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, grad czy silne nasłonecznienie. Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie zadaszenia wejść w kontekście izolacji termicznej i akustycznej. Tego rodzaju zadaszenie może przyczynić się do zmniejszenia strat ciepła oraz hałasu dochodzącego z zewnątrz. Ponadto, daszek może pełnić funkcję osłony przed wiatrem, co jest szczególnie istotne w przypadku domów usytuowanych w miejscach narażonych na silne podmuchy. Do takich miejsc doskonale sprawdzają się także odpowiednio dobrane do stylu i modelu daszka – ścianki boczne.

Daszki i zadaszenia montowane nad wejściem to także element dekoracyjny, który może podkreślić styl architektoniczny budynku oraz dodać mu indywidualnego charakteru. Wybierając odpowiedni daszek, warto zwrócić uwagę na jego design oraz materiały, z których został wykonany, aby harmonijnie wpasować się w estetykę otoczenia. W naszej ofercie znajdują się modele daszków z konstrukcją z aluminium malowanego proszkowo oraz wypełnieniem z poliwęglanu lub akrylu, a także daszki o konstrukcji ze stali nierdzewnej w wypełnieniem z poliwęglanu litego.

Podsumowując, funkcjonalność daszka obejmuje przede wszystkim ochronę przed warunkami atmosferycznymi, izolację termiczną i akustyczną, osłonę przed wiatrem oraz walory estetyczne. Warto zainwestować w odpowiednie zadaszenie, aby cieszyć się komfortem oraz pięknem naszego domu przez długie lata.

Rodzaje daszków w naszej ofercie

Wybierając daszki nad wejście do domu, warto zwrócić uwagę na różne rodzaje zadaszeń i estetykę daszków dostępnych na rynku. Wśród nich znajdziemy między innymi zadaszenia z poliwęglanu, zadaszenia z akrylu, aluminiowe zadaszenia drzwi oraz daszki stalowe. Każdy z tych rodzajów daszków ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie. Daszki dostępne w naszej ofercie podzieliliśmy na kilka kategorii:

Klasyczne

• W daszkach klasycznych z naszej oferty konstrukcja zadaszenia wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo, a wypełnienie wykonane jest z poliwęglanu. W naszej ofercie daszki klasyczne dzielimy dodatkowo na daszki standardowe oraz daszki o bogatszym wzornictwie – daszki retro. Estetyka daszków klasycznych wpływa na wygląd domu, dodając mu elegancji i szlachetności. Warto zwrócić uwagę na detale, takie jak zdobienia czy kształt daszka, aby idealnie dopasować go do stylu budynku.

Wśród najchętniej wybieranych modeli daszków klasycznych wyróżnić można: daszek łukowy retro ze zdobieniami wykonanymi z kutego aluminium.

Daszek Łukowy Luciana nad drzwi wytrzymały
Daszek łukowy retro brązowy, eleganckie daszki na wymiar, daszki z kutego aluminium, Przewodnik po daszkach nad drzwi wejściowe

Nowoczesne

• Nowoczesne daszki to propozycja dla osób poszukujących innowacyjnych rozwiązań i minimalistycznego designu. Nowoczesne zadaszenie drzwi posiada konstrukcję wykonaną z aluminium malowanego proszkowo oraz wypełnienie z akrylu – bezbarwnego lub satynowanego (w kilku kolorach do wyboru). Charakterystyczne dla nowoczesnych daszków są proste linie, geometryczne kształty oraz brak zbędnych zdobień, odznaczające się także lekkością i trwałością konstrukcji. Tego rodzaju daszki doskonale wpisują się w estetykę współczesnych budynków, podkreślając ich nowoczesny charakter.

Najczęściej wybieranymi daszkami o nowoczesnym designie są daszki Imperia oraz Neapol.

Daszek Imperia płaski nowoczesny wodoodporny deszczoodporny
Akrylowe zadaszenie nad drzwi neapol podwieszane na odciągach
daszek elegant, daszki elegant, eleganckie daszki, daszek nad drzwi klatkowe

Stalowe

• Trwałe daszki wykonane ze stali to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnych i odpornych na warunki atmosferyczne zadaszeń. Stalowe daszki charakteryzują się wysoką wytrzymałością na korozję, co przekłada się na długą żywotność produktu. Ponadto, daszki takie są łatwe w montażu i konserwacji, co czyni je praktycznym rozwiązaniem dla każdego domu.Najchętniej wybieranym daszkiem stalowym z naszej oferty jest model Elegant

Przerzroczyste zadaszenie nad drzwi z filtrem UV przeciwsłonecznym bolonia xl

Gabarytowe – XXL

• W naszej ofercie znajdują się także daszki o większych gabarytach, a także takie, które posiadają możliwość łączenia modułowego, co pozwala na zadaszenie dużych powierzchni. Najczęściej są to aluminiowe zadaszenia drzwi oraz zadaszenia z pleksi, które sprawdzają się także w dużych wymiarach. Szczególnie chętnie stosowane są one w obiektach użyteczności publicznej oraz fabrykach i innych obiektach przemysłowych. Daszki o większej powierzchni mogą być zarówno w stylu klasycznym, jak na przykład daszek płaski Plus, jak i w stylu nowoczesnym, jak daszek Bolonia XL

Jaki daszek nad drzwi wejściowe?

Decydując się na zamontowanie daszka nad wejściem do budynku, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które pozwolą wybrać odpowiednie rozwiązanie. W tym celu przygotowaliśmy praktyczne wskazówki dotyczące wyboru tego rodzaju zadaszenia, a także omówienie cech wysokiej jakości daszków i wskazówek, jak je rozpoznać podczas zakupu.

Jak wybrać odpowiednie zadaszenie nad wejściem do domu?

Wybierając zadaszenie dla drzwi zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 1. Materiał – konstrukcje stosowane w daszkach wykonane są z aluminium malowanego proszkowo na wiele kolorów do wyboru lub ze stali nierdzewnej. Wypełnienie daszków wykonane jest najczęściej z poliwęglanu komorowego, poliwęglanu litego lub akrylu. Zastosowanie tego rodzaju materiałów sprawia, że zadaszenia drzwi wejściowych z naszej oferty cechują takie właściwości, jak trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz estetyka.
 2. Styl – zadaszenie powinno współgrać z architekturą domu, dlatego warto wybrać takie, które będzie pasować do klasycznych, nowoczesnych czy industrialnych budynków. Wypełnienia z poliwęglanu występują w kolorze przejrzystym i dymnym, a wypełnienia z akrylu w barwie przejrzystej, bądź satynowane (białe, zielone i niebieskie). Daje to wiele możliwości i pozwala na dobranie daszka do stylistyki otoczenia.
 3. Wymiary – zadaszenie powinno być odpowiednio duże, aby chronić drzwi przed deszczem, śniegiem czy słońcem, ale jednocześnie nie zasłaniać całkowicie wejścia. Dzięki dostępności wielu modeli daszków, w tym także wielkogabarytowych, możliwe jest dobranie zadaszenia do każdej przestrzeni.
 4. Montaż – montaż daszków nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Daszki z naszej oferty przygotowane są do samodzielnego zawieszenia, wyposażone w instrukcję oraz elementy niezbędne do ich zamocowania.

Daszki aluminiowe i stalowe – na co zwrócić uwagę decydując się na zakup zadaszenia drzwi?

Podczas zakupu zadaszenia nad drzwi wejściowe, warto zwrócić uwagę na cechy świadczące o wysokiej jakości produktu:

 1. Trwałość materiałów – wysokiej jakości zadaszenia wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak: poliwęglan, akryl, aluminium czy stal. Materiał z jakiego wykonany jest daszek powinien być odporny na promieniowanie UV, korozję czy zarysowania.
 2. Wykończenie – zwróć uwagę na jakość wykończenia zadaszenia, takie jak spoiny, łączenia czy malowanie. Wysokiej jakości daszki mają staranne wykończenie, które wpływa na ich estetykę i trwałość.
 3. Gwarancja – producenci oferujący zadaszenia zwykle udzielają gwarancji na swoje produkty, co świadczy o ich zaufaniu do jakości oferowanych daszków.
 4. Opinie klientów – przed zakupem warto sprawdzić opinie innych użytkowników na temat danego zadaszenia, aby upewnić się, że spełnia ono oczekiwania pod względem jakości, trwałości czy estetyki.

Decydując się na zadaszenie nad wejściem do domu, które posiada wszystkie powyższe cechy, zyskujemy pewność, że będzie ono służyć przez wiele lat, chroniąc drzwi przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i dodając uroku naszemu domowi. Wszystkie daszki w naszej ofercie spełniają powyższe wymagania, wykonane są z trwałych materiałów i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Na daszki udzielana jest także gwarancja.

Klasyczny daszek drzwiowy sewilla cechy charakterystyczne zbliżenia na konstrukcję i mocowania

Montaż daszka nad drzwi wejściowe

Właściwe zamocowanie daszka jest kluczowe dla jego funkcjonalności i trwałości. Przede wszystkim należy pamiętać, że wybór odpowiedniego sposobu wykonania montażu daszka zależy od indywidualnych preferencji, umiejętności oraz budżetu. Warto zamontować daszek samodzielnie, nie wymaga on specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Ważne jest jednak, aby pamiętać o konieczności przestrzegania instrukcji montażu oraz zastosowania odpowiednich narzędzi i materiałów. Montaż ten prowadzony w oparciu o załączoną instrukcję jest intuicyjny i bardzo prosty.

Jak uszczelnić daszek?

Daszki z naszej oferty posiadają uszczelki i w większości przypadków nie wymagają dodatkowego uszczelnienia. Jednakże często struktura ściany lub jej krzywizna, może powodować konieczność dodatkowego ich uszczelnienia. Aby uszczelnić daszek i zapewnić optymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, należy zastosować odpowiednie materiały uszczelniające, takie jak silikon, taśmy uszczelniające itp. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo uszczelnić daszek:

 1. Przed montażem daszka, upewnij się, że powierzchnia ściany jest czysta, sucha i wolna od tłustych plam.
 2. W przypadku gdy powierzchnia montażu (np. ściana) posiada krzywizny, zastosuj silikon lub inną masę uszczelniającą w miejscach, gdzie daszek łączy się ze ścianą, aby zapobiec przenikaniu wody.
 3. Regularnie sprawdzaj stan uszczelnień i w razie potrzeby wymieniaj zużyte materiały uszczelniające.

Pielęgnacja daszka – jak prawidłowo dbać o zadaszenie drzwi wejściowych?

Regularna pielęgnacja daszka nad drzwi wejściowe pozwala utrzymać go w dobrym stanie i przedłużyć jego żywotność. Oto kilka wskazówek, jak dbać o zadaszenie drzwi wejściowych:

 1. Czyść daszek regularnie, usuwając liście, gałęzie czy inne zanieczyszczenia, które mogą utrudniać swobodny spływ wody.
 2. Sprawdzaj stan elementów montażowych, takich jak śruby czy zawiasy, i w razie potrzeby dokręcaj je lub wymieniaj na nowe.
 3. Regularnie sprawdzaj stan uszczelnień i w razie potrzeby wymieniaj zużyte materiały uszczelniające.

Przewodnik po daszkach: Podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiliśmy kompleksowy przewodnik po daszkach, przybliżając temat daszków, omawiając ich znaczenie i funkcjonalność, różne rodzaje daszków, wskazówki dotyczące wyboru i zakupu zadaszenia drzwi oraz kluczowe aspekty montażu, uszczelniania i pielęgnacji daszka. Podsumowując, daszki nad drzwi mogą stanowić estetyczne zadaszenie okolic wejścia do domu. Dobór odpowiedniej konstrukcji i materiałów, z których jest wykonany i prawidłowe jego użytkowanie oraz pielęgnacja pozwalają na długotrwałe zadowolenie z zakupionego daszka.

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty daszków w naszym sklepie internetowym.

Odwiedź nas na Facebooku. Zobacz nasz kanał na YouTube.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)