Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Informacje o napędach markizowych Selt – Grupa 2

Zastosowanie sugerowanej przez firmę SELT automatyki pozwoli w komfortowy i bardzo bezpieczny sposób cieszyć się Markizą. Standardowo markiza wyposażona jest w napęd ręczny, sterowany korbą (standardowa długość 150cm bez dopłaty). Za dopłatą markizę możemy doposażyć w silnik elektryczny. Silnik ten dostępny jest w wersji standardowej i z awaryjnym otwieraniem (możliwość zwinięcia markizy w razie braku prądu). Poniżej prezentujemy główną charakterystykę i logikę działania napędów w markizach tarasowych.

Oferta silników dotyczy markiz firmy Selt: Palladio, Dakar, Casablanca


Opcja 1 – Silnik sterowany przewodowym klawiszem

Jest to najprostsza opcja, wykorzystania napędu. Zasilanie silnika podłączamy bezpośrednio do przełącznika przewodowego. Do przełącznika klawiszowego doprowadzamy zasilanie 230v. Przewód silnika markizy ma długość ok 2,5m (można go oczywiście łączyć) i posiada 4 żyły (2x faza |zwijanie i rozwijanie|, zero robocze, zero ochronne).


Opcja 2 – Silnik z zewnętrzną centralką

Opis


Opcja 3 – Silnik z wbudowaną centralką

Opis


1. Silnik Axis standard (bez awaryjnego otwierania, bez wbudowanej centrali)

Silnik do markiz AXIS RED to najbardziej typowy i zarazem niezawodny przewodowy model. Mechaniczne ustawienie wyłączników krańcowych. Silnik rurowy został zaprojektowany do pracy ciągłej przez czas do 4 minut. Po ok. 4 minutach ciągłej pracy zabezpieczenie termiczne wyłączy silnik na około 20 min.Do osługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka . Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


2. Silnik Axis-H (awaryjne otwieranie, bez wbudowanej centrali)

Silnik do markiz AXIS-H RED to najbardziej typowy i zarazem niezawodny przewodowy model. Funkcja ręcznego zwijania (możliwość otwarcia/zamknięcia za pomocą ręcznej korby w przypadku braku prądu). Mechaniczne ustawienie wyłączników krańcowych. Silnik rurowy został zaprojektowany do pracy ciągłej przez czas do 4 minut. Po ok. 4 minutach ciągłej pracy zabezpieczenie termiczne wyłączy silnik na około 20 min.Do osługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka . Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


3. Silnik Axis-HR (awaryjne otwieranie, wbudowana centrala)

Silnik do markiz AXIS-HR RED to najbardziej typowy i zarazem niezawodny przewodowy model. Funkcja ręcznego zwijania (możliwość otwarcia/zamknięcia za pomocą ręcznej korby w przypadku braku prądu). Silnik posiada wbudowaną centralkę sterującą. Oznacza to, że markizę obsługujemy bezprzewodowo. W tym celu należy dokupić kompatybiliny pilot. Można zastosować również automatykę pogodową z serii RED.

Zobacz produkt w sklepie


4. Silnik Somfy Solus (bez awaryjnego otwierania, bez wbudowanej centrali)

Silnik przewodowy do markiz YELLOW SOLUS to podstawowy model z oferty Somfy. Posiada mechaniczne ustawienia wyłączników krańcowych. Napęd do markiz bezkasetowych i kasetowych – bez awaryjnego otwierania. Do osługi tego silnika wymagany jest standardowy przełącznik roletowy lub automatyka. Silnik może być podłączony do dowolnej automatyki np. Yooda, Somfy.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


5. Silnik Somfy Orea RTS (bez aw. otwierania, wbudowana centrala)

Silnik do markiz Somfy Orea RTS posiada wbudowaną centralkę sterującą RTS. Oznacza to, że markizę obsługujemy bezprzewodowo. W tym celu należy dokupić pilot marki Somfy z serii RTS. Można zastosować również dowolną automatykę pogodową z serii RTS. Silnik bez awaryjnego otwierania.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


6. Silnik Somfy Sunea IO (bez awaryjnego otwierania, wbudowana centrala)

Silnik do markiz Somfy Sunea IO INTELIGENT to napęd z wbudowaną centralką w dwukierunkowym systemie “IO”. Łączność dwukierunkowa w systemie io umożliwia odczytanie statusu położenia tkaniny markizy na pilocie lub urządzeniu mobilnym. Do obsługi silnika wymagany jest pilot z linii “IO”. Możliwość zastosowania dowolnej automatyki z linii “IO”. Silnik bez awaryjnego otwierania.

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


7. Silnik Somfy Sunea CSI IO (awaryjne otwieranie, wbudowana centrala)

Silnik do markiz Somfy Sunea CSI IO INTELIGENT to napęd z wbudowaną centralką w dwukierunkowym systemie “IO”. Łączność dwukierunkowa w systemie io umożliwia odczytanie statusu położenia tkaniny markizy na pilocie lub urządzeniu mobilnym. Do obsługi silnika wymagany jest pilot z linii “IO”. Możliwość zastosowania dowolnej automatyki z linii “IO”. Silnik z awaryjnym otwieraniem (możliwość zwijania/rozwijania tkaniny za pomocą korby).

Zobacz produkt w sklepie

Zobacz instrukcję obsługi silnika


8. Silnik Axis w zestawie (Centrala + Pilot + Czujnik + Korba)

Silnik posiada awaryjne otwieranie korbą, tzn. w razie potrzeby możemy sterować dodatkowo korbą (np. w przypadku braku prądu). Silnik wyposażony jest w zewnętrzną centralkę. Wystarczy podłączyc napęd do zasilania 230V. W komplecie zawarty jest pilot przenośny bezprzewodowy oraz czujnik wstrząsu bezprzewodowy.

Zestaw zawiera:

– Silnik Axis-H
– Korba
– Centralka
– Pilot bezprzewodowy
– Czujnik wstrząsuStrona dotyczy m.in. napędów renomowanego producenta Somfy. Instrukcje do napędów dołączane są do zamówienia. Więcej informacji technicznych znajduje się na stronie producenta.

Informacje o napędach markizowych - markiza elektryczna, Casablanca silniki, Dakar silniki, Palladio silniki, markiza elektryczna na taras, markiza elektryczna cena, markiza elektryczna 5m, markiza elektryczna castorama, markiza elektryczna leroy merlin, markiza elektryczna olx, markiza elektryczna fakro, markiza elektryczna obi, markiza elektryczna 6m, markiza automatyczna, markiza allegro, markiza fasadowa, markiza z napędem elektrycznym, markiza z wysuwanym ramieniem, markiza czujnik wiatru, markiza z czujnikiem wiatru, markiza elektryczna z czujnikiem wiatru, silnik do markizy, silniki markizowe, silnik somfy, silnik awaryjne otwieranie, markiza z awaryjnym otwieraniem, sterowanie markizą korbka, markiza jak podłączyć silnik, rodzaje napędów do markiz, markizy selt silniki

Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)