Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Żaluzje czy rolety? Czym osłonić okna oraz drzwi balkonowe i tarasowe? Przegląd różnych rozwiązań

Pomieszczenie zaciemnione przez lamele żaluzji fasadowych selt

Żaluzje czy rolety? Wybór najlepszego rozwiązania do osłony okien oraz drzwi balkonowych i tarasowych stawia obecnie inwestorów przed nie lada dylematem. Na rynku dostępnych jest bowiem kilka alternatywnych rozwiązań, które można w tym celu zastosować. W tym artykule spróbujemy przedstawić Państwu rozwiązania osłonowe z naszej oferty, które sprawdzą się jako przesłony na okna i drzwi tarasowe oraz balkonowe.

Rodzaje osłon okien i drzwi balkonowych oraz tarasowych

W zależności od funkcji jaką mają pełnić możliwe jest wyróżnienie kilku grup produktów osłonowych. Jedną z najbardziej podstawowych cech, jakich klienci oczekują od osłon, jest zapewnienie ochrony przeciwsłonecznej, zacienienie oraz izolacja termiczna. Rolę taką spełniać może wiele produktów, które mocowane są bezpośrednio przed lub za szybą otworu okiennego lub drzwiowego.

Kolejną z istotnych funkcji, jakie powinny pełnić omawiane osłony jest zapewnienie wyciszenia pomieszczeń. Jest to zadanie niezwykle trudne, gdyż przeszklenia przepuszczają wiele zewnętrznych odgłosów, które są często niemożliwe do wyeliminowania. Niemniej istnieje na rynku szereg rozwiązań, które dzięki swym unikalnym właściwością pozwalają na zwiększenie komfortu akustycznego w osłanianych pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo domu, mieszkania czy przestrzeni publicznej stanowi w dzisiejszych czasach jedno z priorytetowych zagadnień. Klienci indywidualni oraz inwestorzy coraz częściej poszukują rozwiązań, które pozwolą na zwiększenie zabezpieczenia pomieszczeń, w szczególności przed niepowołanym wtargnięciem oraz uszkodzeniem. Dostrzeżenie tej potrzeby zaowocowało wprowadzeniem na rynek udoskonalonych produktów osłonowych, które nie tylko chronią przed słońcem, ale zapewniają znacznie większy poziom ochrony pomieszczeń.

Na podstawie przedstawionych klasyfikacji łatwo zauważyć, że wśród produktów osłonowych na okna i drzwi tarasowe znajdą Państwo w naszej ofercie kilka grup produktów. W dalszej części artykułu opiszemy właściwości trzech najczęściej stosowanych rozwiązań:

 1. rolet zewnętrznych,
 2. żaluzji fasadowych,
 3. refleksoli (rolet materiałowych).

Właściwości produktów osłonowych z naszej oferty

Każda z wyróżnionych powyżej kategorii produktów charakteryzuje się nieco innym wyglądem oraz parametrami. W tej części artykułu przedstawimy krótką charakterystykę refleksoli, żaluzji fasadowych oraz rolet zewnętrznych. Są to typowe zewnętrzne osłony okien oraz drzwi przeszklonych, które znajdą zastosowanie w każdej przestrzeni.

Refleksole

Refleksole to określenie stosowane na rolety tkaninowe przeciwsłoneczne, które stosowane są głównie na zewnątrz, choć nie ma przeciwwskazań do montażu tych rozwiązań wewnątrz pomieszczenia. Stanowią one zatem rodzaj rolet tkaninowych. Tym, co odróżnia refleksole od produktu kojarzonego przez większość klientów jako rolety materiałowe, stosowane na okna od strony pomieszczenia jest zupełnie inna konstrukcja oraz stosowane tkaniny.

Produkty te często określane są jako rolety typu screen, screeny itp. Występują w wielu modelach i opcjach do wyboru, także w wersji podtynkowej. Chętnie stosowane są nie tylko na oknach czy drzwiach tarasowych, lecz także jako osłony do pergol tarasowych czy boczne osłony tarasu. Dzięki unikalnym właściwościom stosowanych w nich tkanin skutecznie chronią one przed nadmiernym nasłonecznieniem, nagrzewaniem oraz stanowią idealne osłony przed wścibskimi spojrzeniami.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące rodzaje tych produktów:

 1. bez kasety,
 2. w kasecie,
 3. podtynkowe.

Więcej informacji o użyteczności, funkcjach oraz rodzajach i zastosowaniu tych produktów znajdziecie Państwo w innych naszych artykułach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tymi produktami, które choć coraz popularniejsze nadal nie są szeroko stosowane.

Zasłona przeciwsłoneczna refleksol 120, roleta R120, roleta przeciwsłoneczna - żaluzje czy rolety?

Żaluzje fasadowe

Rozwiązanie w postaci żaluzji fasadowych to produkt, który swym wyglądem przypomina nieco żaluzje aluminiowe stosowane na oknach od wewnątrz. Są to żaluzje, które montowane są na zewnątrz, do wnęki okiennej, ramy okna lub do fasady. Żaluzje fasadowe występują w kilku modelach, różniących się kształtem i wymiarami lamel, w tym także w wersji do stosowania wewnątrz pomieszczeń (C50 Slim).

Szczególnie często produkty te są wybierane jako osłony w budynkach użyteczności publicznej, czy dużych obiektach handlowych i sportowych. Wynika to z faktu, że są one niezwykle praktyczne. Nie tylko chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem, zaciemniają je, lecz także w dużym stopniu chronią przeszklenia przed uszkodzeniem np. przez ptaki czy kamienie.

W naszym sklepie oferujemy żaluzje z trzema rodzajami lamel: C50, C80 oraz Z90. Dzielą się one na kilka kategorii:

 1. z prowadnicami linkowymi, z blachami osłonowymi,
 2. z prowadnicami listwowymi i blachami osłonowymi,
 3. z prowadnicami listwowymi oraz kasetą owalną (OVAL),
 4. z prowadnicami listwowymi oraz kasetą kwadratową (CUBE),
 5. podtynkowe.

Zapraszamy do lektury artykułu o tym, czym właściwie są takie żaluzje, wpisu o rodzajach tych żaluzji, a także sposobach montażu żaluzji. Proponujemy także zapoznanie się z naszymi konfiguratorami, gdzie nie tylko zobaczycie Państwo wizualizację swojej żaluzji, ale także dokonacie ich samodzielnej wyceny.

Żaluzje zewnętrzne jako osłona dużych przeszkleń

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne aluminiowe to rozwiązania stosowane na zewnątrz, na elewacji budynku. Dwa rodzaje skrzynek do rolet – natynkowe oraz podtynkowe, pozwalają na wyróżnienie lub zamaskowanie obudowy rolety na fasadzie.

Produkty tego rodzaju są najpopularniejszym i zyskującym coraz większe uznanie inwestorów rozwiązaniem osłonowym. Pełnią one szereg istotnych funkcji, o czym piszemy w dalszej części artykułu. Sprawia to, że są one równie często stosowane w budynkach jednorodzinnych, jak i w budownictwie użyteczności publicznej.

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje rolet: natynkowe i podtynkowe. Dodatkowo oferujemy także możliwość zakupu samego pancerza. Kilka modeli skrzynek do wyboru oraz kilka modeli pancerzy pozwala na stworzenie produktów o wysokich walorach wizualnych oraz jakościowych, które jednocześnie pełnią wiele funkcji.

Na naszym blogu znajdziecie szereg artykułów, w których przybliżamy tego rodzaju rozwiązania. Szczególną uwagę poświęciliśmy modelom rolet natynkowych oraz podtynkowych. Zapraszamy do lektury!

Roleta balkonowa wyposażona w moskitierę

Który produkt najlepiej sprawdzi się na Twoim oknie lub drzwiach tarasowych?

Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie wymaga rozważenia, w jakim celu chcesz zastosować osłonę. Poniżej prezentujemy naszą subiektywną ocenę doboru produktów, w zależności od tego, jaką główną funkcję ma on spełniać.

Osłona przed upałami

Przeszklone elementy fasady, jak okna i drzwi tarasowe przepuszczają do 80% promieni słonecznych, powodując zwiększone temperatury wewnątrz pomieszczeń. Poszukując ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, w szczególności tych o południowej ekspozycji, klienci sięgają po różne rozwiązania. Z produktów osłonowych dostępnych w naszej ofercie, o których piszemy powyżej, wszystkie rozwiązania będą stanowiły dobry wybór.

Możliwość zastosowania wielu rodzajów tkanin w refleksolach powoduje, że stanowią one doskonałą przed nagrzewaniem się pomieszczenia. Stopień przepuszczalności energii słonecznej dla każdej tkaniny jest inny, różni się także w zależności od jej kolorystyki. Im niższy jest współczynnik absorpcji promieniowania słonecznego, tym mniej ciepła pochłania tkanina. Szczegółowe dane techniczne tkanin stosowanych w refleksolach znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Rolety zewnętrzne, dzięki zastosowaniu wypełnienia pianką poliuretanową profili pancerza, odznaczają się wysokim poziomem ochrony pomieszczenia przed nagrzewaniem. Montowane są one przed szybą, dzięki czemu chronią ją przed ocieplaniem się samej tafli okna. Szyba pozostając chłodna, nie emituje dodatkowego ciepła, które prowadziłoby do wzrostu temperatury wewnątrz. Warto jednak pamiętać, że sama roleta, zwłaszcza w ciemnej kolorystyce, jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i może ona ulec ogrzaniu.

Żaluzje fasadowe także mocowane są przed szybą. W przypadku tych produktów, ochronę przed nagrzewaniem się osłoniętych pomieszczeń można uzyskać tylko w sytuacji, gdy lamele pozostają całkowicie zamknięte. Ich uchylenie powoduje, że słońce przedostaje się do szklanej powierzchni, ogrzewając ją i podnosząc temperaturę w pomieszczeniu. Jednocześnie ciemne kolory konstrukcji oraz lameli intensywniej przyciągają promienie słoneczne, co może powodować nagrzewanie się samej żaluzji.

Wybierając produkt, który ma osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem w naszej opinii warto zdecydować się na refleksol. Jest to doskonały kompromis pomiędzy izolacją termiczną a zaciemnieniem pomieszczenia.

Osłona przeciwsłoneczna

Szukając cienia często klienci decydują się na zewnętrzne osłony okien i drzwi tarasowych w postaci markiz i pergol. Powalają one bowiem nie tylko osłonić balkon, taras, czy inną przestrzeń przy domu, lecz także zwiększają zacienienie pomieszczeń, przy których są one zastosowane. Co jednakże w przypadku, gdy za oknem nie ma odpowiedniej ilości miejsca ani możliwości zastosowania tego rodzaju produktów? Wówczas warto rozważyć zastosowanie jednego z rozwiązań osłonowych stosowanych bezpośrednio na okna i drzwi.

Pierwszym z proponowanych przez nas rozwiązań jako osłona przeciwsłoneczna są ponownie refleksole. Tak, jak w przypadku ochrony przed nagrzewaniem, tak i w tej kwestii tkaniny w nich stosowane posiadają różny stopień transmisji światła widzialnego oraz różny stopień otwarcia tkaniny. Oznacza to, że możliwe jest dobranie takiej tkaniny do osłony, która będzie w mniejszym lub większym stopniu zacieniać pomieszczenie. W ofercie znajdziecie Państwo także tkaniny, które pozwalają stworzyć rolety zaciemniające pomieszczenie całkowicie.

Rolety zewnętrzne, dzięki charakterystycznej budowie pancerza, pozwalają na zasłonięcie pomieszczenia przed wpadaniem do środka promieni słonecznych. Niewielkie przerwy pomiędzy profilami, które pojawiają się przy odpowiednim ustawieniu rolety pozwalają na wpuszczenie do wewnątrz pewnej, zwykle dość ograniczonej, ilości światła słonecznego. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na łatwe zaciemnienie pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe, które podobnie jak rolety zewnętrze posiadają możliwość rozwijania i zwijania, charakteryzują się dodatkowo ruchomymi lamelami. Elementy te pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia w zależności od potrzeb użytkowników. Tym samym żaluzje fasadowe oferują swym posiadaczom ustalenie, czy potrzebne jest im całkowite zaciemnienie pomieszczenia, czy też (przy pełnym otwarciu lamel), światło może swobodnie wpadać do wewnątrz.

Decydując się na osłonę przeciwsłoneczną warto zdecydować się naszym zdaniem na żaluzje fasadowe. Zapewniają one bowiem największy zakres regulacji ilości wpadającego do pomieszczeń światła – od pełnego nasłonecznienia po całkowite zaciemnienie. W szczególności polecamy model żaluzje Z90 z lamelami, których kształt zapewnia, że pomiędzy nimi nie przemknie się żaden, najmniejszy promień światła.

Funkcja termoizolacyjna

Nowobudowane budynki powinny charakteryzować się zerową utratą ciepła. Co jednakże w przypadku budownictwa starszego, bloków z wielkiej płyty oraz obiektów zabytkowych? W nich także pożądane jest zatrzymać ciepło wewnątrz i ograniczyć jego straty, w szczególności przez przeszklone elementy elewacji.

Wybór produktu o najwyższych właściwościach termoizolacyjnych jest dość prosty i oczywisty – idealnie do tego nadają się bowiem przede wszystkim rolety zewnętrzne. Tworząc szczelną osłonę okna lub drzwi tarasowych, przy całkowicie zamkniętym pancerzu oraz prawidłowym montażu (bez mostków termicznych i rozszczelnień), pozwalają na ograniczenie utraty ciepła przez przeszklenia.

Rolety zewnętrzne pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewanie, a żaden inny produkt z naszej oferty, ani refleksole, ani żaluzje fasadowe nie sprawdzą się w tym miejscu tak dobrze, jak rolety zewnętrzne. Dodatkowo pomiędzy rozwiniętym pancerzem rolety, a szybą okna tworzy się tzw. izolacyjna poduszka powietrzna, której nie zapewnia żaden inny produkt osłonowy.

Wygłuszenie, izolacja akustyczna

Okna i drzwi to te elementy domu i mieszkania, przez które wpada do środka najwięcej dźwięków. Dzieje się tak także wtedy, gdy pozostają one zamknięte. Powoduje to, że niektórzy klienci poszukują rozwiązań osłonowych, które pozwolą na zwiększenie komfortu akustycznego wewnątrz pomieszczeń. Wśród produktów z naszej oferty polecamy do zastosowania dwa: żaluzje fasadowe oraz rolety zewnętrzne.

Żaluzje fasadowe składają się z ruchomych lamel, które po zamknięciu tworzą szczelną przesłonę. Żaluzje C80 chronią przed niepożądanymi dźwiękami w nieco mniejszym stopniu, niż żaluzje Z90. Drugi z modeli posiada bowiem lamele o charakterystycznej budowie, w kształcie litery Z oraz dodatkowo zastosowaną w zawiniętej krawędzi lameli uszczelkę. Wszystko to powoduje, że przy pełnym zamknięciu ten model żaluzji skutecznie wycisza wszelkie dochodzące z zewnątrz hałasy. Jednocześnie żaluzje Z90 wyposażono w taki system, by zamykanie lameli było możliwie najcichsze.

Rolety zewnętrzne to produkt często wybierany w celu wygłuszenia okien i drzwi. Szczelnie zamykany aluminiowy pancerz, często wyposażony w profile wypełnione dodatkowo pianką poliuretanową, doskonale sprawdza się jako produkt zapewniający komfort akustyczny w osłanianym pomieszczeniu. Co więcej sama roleta zbudowana jest w taki sposób, by pracowała ona cicho, bez wydawania nadmiernych i głośnych dźwięków.

Wybór produktów osłonowych, których głównym zadaniem byłoby wyciszenie pomieszczenia nie jest wyborem oczywistym. My nie skłaniamy się w tym przypadku ku konkretnemu rozwiązaniu. Zarówno rolety zewnętrzne, jak i żaluzje Z90 są wyrobami bardzo wysokiej jakości i oba naszym zdaniem spełnią pokładane w nich oczekiwania w zakresie izolacji akustycznej. Wybór pomiędzy nimi będzie wiązał się z innymi parametrami obu produktów, które przeważą na korzyść jednego z rozwiązań.

Modułowy montaż refleksoli na oknach restauracji

Ochrona domu – ochrona przed włamaniem i uszkodzeniem okna/drzwi

Poszukując produktu, który zabezpieczy okna i przeszklone drzwi przed nieuprawnionym wtargnięciem czy też niespodziewanym, przypadkowym uszkodzeniem wybór wydaje się oczywisty. Wyrobem z naszej oferty, który zdaje się być w celach ochronnych stworzony są rolety zewnętrzne. Ich budowa w postaci szczelnego, aluminiowego pancerza, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przeszklonych powierzchni.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rolety z pancerzem PE 41, dostępne zarówno w wersji natynkowej, jak i do zabudowy. Właściwością tego modelu pancerza jest jego wykonanie z ekstrudowanego aluminium, zwiększona odporność na uszkodzenia oraz bardzo wysoka trwałość. Zalecany jest on jako pancerz do rolet antywłamaniowych, co sprawia, że trudno jest znaleźć wśród produktów z naszej oferty rozwiązanie, które lepiej by się w tej kwestii sprawdziło.

Reasumując, jeśli poszukują Państwo produktu, który będzie przede wszystkim rodzajem zabezpieczenia przed włamaniem to warto wówczas zainwestować w rolety zewnętrzne. Oczywiście żaluzje fasadowe także zapewnią pewne bezpieczeństwo, jednakże lamele nie tworzą tak zwartej powierzchni, jak pancerz rolety, stąd ich właściwości ochronne są w naszej opinii zdecydowanie niższe.

Zapewnienie prywatności, osłona przed wzrokiem sąsiadów

Jednym z częstych powodów mocowania w oknach oraz drzwiach tarasowych osłon jest chęć osłonięcia się przed wzrokiem osób niepowołanych i zwiększenie poczucia prywatności we własnym domu. Wśród produktów osłonowych dostępnych w naszym sklepie funkcję taką zapewnią zarówno refleksole, jak i rolety zewnętrze oraz żaluzje fasadowe.

Decydując się na pierwsze z rozwiązań warto zauważyć, że tkaniny stosowane w refleksolach posiadają różny stopień otwarcia. Powoduje to, że nie tylko ograniczają one przenikanie promieni słonecznych do wewnątrz pomieszczenia, ale także zmniejszają wgląd do środka. Nawet przy zapalonym świetle z zewnątrz widoczne będą tylko poruszające się wewnątrz cienie.

Rolety zewnętrzne jako osłony zapewniające prywatność także są produktem o wysokiej użyteczności. W pełni zamknięty pancerz całkowicie chroni przed wścibskimi spojrzeniami. Natomiast pancerz częściowo uchylony (z widocznymi przerwami pomiędzy profilami) także spełnia tę funkcję, choć patrząc z zewnątrz widoczny będzie ruch, jaki odbywa się w pomieszczeniu. Będzie to jednak widok mocno ograniczony, dzięki czemu trudno będzie sąsiadom zobaczyć, co dokładnie dzieje się w środku.

Ostatni z produktów proponowanych jako osłona przed spojrzeniami osób nieuprawnionych także spełni tę rolę w bardzo dużym stopniu. Żaluzje fasadowe przy pełnym zamknięciu lamel całkowicie uniemożliwiają wgląd do osłanianego pomieszczenia. Możliwość sterowania kątem pochyłu, czyli przesłonięcia powierzchni oka pozwala na zmianę poziomu tej ochrony, co sprawia, że jest to chyba najciekawsze z rozwiązań osłaniających przed wzrokiem sąsiadów.

Wybór odpowiedniego rozwiązania, które będzie spełniało swoją rolę jako osłona przed spojrzeniami sąsiadów, będzie wymagał rozważenia innych opcji osłony. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem w tym obszarze pozostają żaluzje, gdyż pozwalają one na dowolne sterowanie wglądem we wnętrze, dzięki możliwości ustawienia dowolnego kąta pochylenia lamel. Pozostałe produkty także bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli, choć poziom ich użyteczności będzie nieco mniejszy.

Wygląd ma znaczenie

Przedstawione powyżej rozwiązania różnią się nie tylko przedstawionymi cechami oraz spełnianymi funkcjami, ale także przede wszystkim budową i wyglądem. Niekiedy, szczególnie gdy dwa produkty mają podobny poziom użyteczności, to właśnie ta kwestia może okazać się decydująca.

Wszystkie z przedstawionych w tym artykule produktów posiadają dwie możliwości montażu:

 1. montaż natynkowy, na fasadzie, we wnęce lub na ramie okna,
 2. montaż podtynkowy.

Pierwszy sposób montażu oznacza, że widoczne od zewnątrz są wszystkie elementy konstrukcji – prowadnice, skrzynki, blachy i kasety. Pozwala to na wyróżnienie produktu na ścianie lub w oknie i jest wygodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy osłona montowana jest na ścianie z ociepleniem lub budynku już wykończonym. Montaż natynkowy ogranicza bowiem konieczność ingerencji w elewację.

Montaż podtynkowy produktów pozwala na ukrycie wszystkich elementów konstrukcji – skrzyń, prowadnic czy kaset. Dzięki temu w sytuacji, gdy osłona jest zwinięta pozostaje ona praktycznie niewidoczna. Montaż tego rodzaju wybierany jest najczęściej wówczas, gdy budynek lub elewacja nie są jeszcze wykończone. Łatwo jest wtedy ukryć konstrukcję osłony pod warstwą ocieplenia lub tynku.

Najważniejsze różnice w wyglądzie omawianych rodzajów osłon zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli:

cecha/produktrefleksolerolety zewnętrzneżaluzje fasadowe
osłona produktukaseta natynkowa
kaseta podtynkowa
brak kasety
skrzynki natynkowe
w trzech kształtach do wyboru
skrzynki podtynkowe
blachy osłonowe
kasety Cube, Oval
boxy podtynkowe
prowadnicenatynkowe
podtynkowe
natynkowe
podtynkowe
natynkowe
podtynkowe
materiał osłonytkaniny techniczne
o różnych właściwościach
pancerze aluminiowelamele aluminiowe
stopień przesłonycałkowita
częściowa
całkowita
częściowa
niewielki stopień regulacji
całkowita
częściowa
regulowana
Porównanie wybranych cech osłon

Warto zauważyć, że w przypadku refleksoli mamy możliwość wyłącznie całkowitego lub częściowego przesłonięcia okna lub drzwi, w zależności od tego w jakiej pozycji zostanie zatrzymana osłona. Rolety także pozwalają na podobny sposób zasłonięcia przeszklenia, a jednocześnie podczas ruchu w górę lub w dół stwarzają możliwość regulacji domknięcia pancerza (pełne zamknięcie lub widoczne przerwy pomiędzy profilami pancerza). Żaluzje posiadają także możliwość przesuwania góra/dół pozwalając na różny stopień zasłonięcia okna czy drzwi. Tym, co je wyróżnia spośród pozostałych produktów jest możliwość regulacji stopnia przesłony przy całkowitym opuszczeniu lameli.

Przedstawione cechy to tylko wybrane elementy, którymi różnią się proponowane przez nas produkty osłonowe. Dokonując wyboru konkretnego rozwiązania warto zapoznać się z galerią zdjęć dostępną przy każdym produkcie, aby zobaczyć, jak wygląda on w rzeczywistości. Także podczas konfiguracji wybranego produktu w naszym sklepie możecie Państwo zapoznać się z jego wizualizacją, co pozwala lepiej i bardziej świadomie wybrać rozwiązanie, które będzie idealnie odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom.

Żaluzje czy Rolety – Podsumowanie

Wybór odpowiedniego rozwiązania w celu osłony okna lub drzwi balkonowych czy tarasowych wymaga przede wszystkim, jaką będzie główna rola tej osłony. Decydując się na jeden z produktów warto także kierować się jego właściwościami oraz sposobem montażu. Na podstawie przedstawionych w powyższym artykule informacji można stwierdzić, że:

 1. rolety zewnętrzne chronią przed upałem, lecz jeśli chcesz zachować większy stopień oświetlenia pomieszczenia warto rozważyć zastosowanie refleksoli,
 2. rolety zewnętrzne chronią przed zimnem, jednocześnie zapobiega on stratom ciepła, w tym zakresie jest to produkt o najlepszych właściwościach,
 3. rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem, także w tej kwestii brak jest produktów, które spełniałyby tę funkcję w większym stopniu,
 4. rolety zewnętrzne redukują hałas, lecz jeśli chcesz jednocześnie zachować większy stopień oświetlenia pomieszczenia warto rozważyć zastosowanie żaluzji Z90.

Wydawać by się mogło, że najbardziej wszechstronnym produktem osłonowym są rolety zewnętrzne, co wynika z ich właściwości oraz wielu zalet. Jednakże refleksole jako osłony są produktami lżejszymi, o większym stopniu przejrzystości, który można dostosować do potrzeb dobierając różnego rodzaju tkaniny do rolety tkaninowej przeciwsłonecznej. Żaluzje fasadowe z kolei, dzięki możliwości sterowania kątem pochylenia lameli, mogą zapewniać zarówno osłonę przed słońcem, jak i utratą ciepła. Ten produkt pozwala na swobodne operowanie stopniem nasłonecznienia pomieszczenia.

Niezależnie od wybranego rozwiązania w naszym sklepie znajdziecie Państwo bogaty wybór produktów osłonowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do lektury innych naszych artykułów, w których przybliżamy szczegóły i odpowiadamy na wiele pytań związanych z osłonami przeciwsłonecznymi i nie tylko.

Odwiedź nas na Facebooku. Zobacz nasz kanał na YouTube.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)