Brak danych
Formularz zawiera błędy
{"configurator":"configurator"}

Żaluzja Drewniana 50mm

szerokość osłony, czyli minimalne i maksymalne wymiary żaluzji Szerokość: od 40 do 240cm
wysokość żaluzji poziomej, czyli minimalne i maksymalne wymiary osłony Wysokość: od 40 do 400cm
czas oczekiwania, produkcja osłony najczęściej uzależniona jest od terminu i stopnia skomplikowania zamówienia Termin realizacji: ok. 3-4tygodnie

Cena

207,00 

Cena podstawowa

Żaluzja Drewniana 50 mm wyposażona w płatki lameli o szerokości 50 mm to osłona stosowana na mniejsze, jak i większe przeszklenia. Do produkcji żaluzji wykorzystywane jest drewno naturalne. Standardowo stosowane jest sterowanie ręczne za pomocą sznureczków. Istnieje możliwość zastosowania sterowania elektrycznego.

Żaluzja drewniana pozioma z lamelami 50 mm zamocowana do ściany nad oknem

Żaluzja Drewniana 50 mm – lamele 50mm

Odkryj niepowtarzalny styl i funkcjonalność żaluzji drewnianych i bambusowych z lamelami o szerokości 50 mm. Nasze żaluzje są symbolem elegancji i wyrafinowania, zaprojektowane, aby wnieść ciepło i naturalne piękno do każdego wnętrza. Wykonane z wysokiej jakości naturalnego drewna lipowego Basswood, nasze żaluzje są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również wytrzymałe i trwałe.

Żaluzje drewniane 50mm to system osłon przeznaczony do średnich oraz dużych okien. Dzięki swoim właściwościom, żaluzje pozwalają na precyzyjną regulację wpadającego światła, a dodatkowo zatrzymują temperaturę i pozwalają uniknąć nagrzewania się pomieszczenia. Szeroka gama kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Dodatkowo, dbając o jakość naszych wyrobów wszystkie elementy składowe żaluzji dobierane są w kolorach najbardziej zbliżonych do kolorów lamel.

Dostępne są także w naszej ofercie żaluzje bambusowe drewniane. Lamele z kolekcji Tropical wykonane zostały z bambusa, wyróżniają się one nieco węższym przekrojem lameli, dzięki czemu wyglądają na nieco lżejsze od tradycyjnych żaluzji drewnianych 50 mm.

Żaluzja pozioma wykonana z wysokiej jakości drewna z widocznymi słojami

Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Klient ma także mnogość wyborów jeśli chodzi o same detale wykonania żaluzji. Standardowo sterowanie żaluzjami drewnianymi 50 mm odbywa się ręcznie za pomocą sznurków. Sznurki stosowne są zarówno do obracania (zmiany kąta pochyłu) lamel, jak i do zwijania i opuszczani żaluzji. Żaluzje drewniane automatyczne mogą być także wyposażone w silnik i sterowane za pomocą pilota. Żaluzje elektryczne są najczęściej wybierane do osłony dużych przeszkleń.

W standardzie żaluzja bambusowa 50 mm oraz żaluzja drewniana 50 mm  wyposażone są w maskownice, które zakryją mechanizm oraz rynnę (maskownica prosta lub z boczkami). Żaluzje drewniane z lamelami są przystosowane do różnych rodzajów montażu – do zamocowania stosuje się metalowy uchwyt mocujący „Twist”, który umożliwia zamocowanie do listwy przyszybowej ale również do sufitu lub ściany. Ze względu na komfort użytkowania nie ma możliwości mocowania do listwy przyszybowej, ani mocowania bezinwazyjnego.

Ostatnia dolna lamela położona jest na drewnianej belce dolnej o wysokości 1,5cm. Wyjątkiem są tutaj żaluzje bambusowe – dla żaluzji z lamelami z kolekcji Tropical belka dolna ma wysokość 1,3 cm. Drabinka taśmowa przypinana jest do spodu belki dolnej za pomocą pinezek. Belki dolne wykonuje się zawsze krótsze od całkowitej szerokości żaluzji w zależności od rodzaju wykonania. Zastosowanie prowadzenia fix zmniejsza szerokość o ~4,5cm. Dbając o jakość naszych wyrobów, wszystkie elementy składowe żaluzji dobierane są w kolorach najbardziej zbliżonych do koloru lamel. Boki lamel bejcowane są kolorem najbardziej zbliżonym do koloru lamel.

Żaluzja pozioma wyposażona jest w sznurki lub taśmy prowadzące

Możliwe Opcje – Roleta Drewniana

 1. Napęd ręczny (w standardzie)
 2. Napęd elektryczny (opcja dodatkowo płatna)
 3. Prowadzenie boczne FIX (opcja dodatkowo płatna)
 4. Drabinka taśmowa (opcja dodatkowo płatna)
 5. Drewniana maskownica belki głównej (w standardzie)

Żaluzja może być wyposażona w wiele dodatkowych opcji. Aby zobaczyć więcej i wycenić dodatkowe opcje, skonfiguruj swoją osłonę.

Mocowanie drabinki taśmowej w rynnie górnej żaluzji

Żaluzja drewniana pozioma – Cechy Charakterystyczne

 1. Izolacja cieplna
 2. Regulacja nachylenia lamel
 3. Możliwość dopasowania koloru osłony do koloru stolarki okiennej
 4. Łatwy montaż
 5. Łatwość czyszczenia
 1. Szerokość od 0,5m do 3,5m
 2. Wysokość od 0,3m do 4m
 3. Napęd ręczny (sznurki) lub elektryczny
 4. Zastosowanie wewnętrzne
Sposób prawidłowego mierzenia szerokości i wysokości żaluzji drewnianych

Pomiar Żaluzji Drewnianej

Żaluzje poziome produkowane są na wymiar. Maksymalna szerokość żaluzji to 350cm, a wysokość to 400cm. Do zamówienia lub wyceny podajemy zawsze całkowity zewnętrzny wymiar osłony, łącznie z kasetą.

Mocowanie taśmy do belki dolnej za pomocą pinezek w żaluzji drewnianej 5 cm

Żaluzje Poziome Drewniane – Dane Techniczne

Drewniana belka dolna o wysokości 1,5cm. Ostatnia dolna lamela położona jest na belce dolnej. Drabinka taśmowa przypinana jest do spodu belki dolnej za pomocą pinezek.

Żaluzja drewniana z lamelami 50 mm w kolorze białym z drabinką taśmową standard w kolorze grafitowym

Kolory Lameli Drewnianych

Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood. Dostępnych jest osiem grup lameli 50 mm: Classic, Vintage, City, Futuristic, Galmour i Luxury – wykonane z drewna, Faux – wykonana z PCV o strukturze drewna oraz Tropical – żaluzje bambusowe. Wszystkie elementy żaluzji, w tym maskownica, belka dolna, dzwonki (zakończenia sznurków do sterowania) oraz inne elementy dopasowywane są zawsze do barwy lameli. Na życzenie klienta możliwe jest wykonania tych elementów w innych kolorach. Często stosowanym zabiegiem jest wybór drabinki taśmowej w kolorze kontrastowym względem lamel, co nadaje żaluzjom wyjątkowego charakteru.

W celu ułatwienia doboru odpowiedniego koloru i odcienia lameli zapewniamy możliwość wypożyczenia za darmo wzornika lameli drewnianych 50 mm (za kaucją).

Dzwonek żaluzji retro oraz drabinka taśmowa w kolorze grafitowym przy białych lamelach

Napęd i Automatyka do Żaluzji Poziomych

 1. Standardowo żaluzjami steruje się ręcznie (za pomocą sznurków).
 2. Za dopłatą, można wyposażyć żaluzję w silnik elektryczny z odbiornikiem radiowym, który steruje żaluzją oraz posiada funkcję obracania lameli.
 3. Standardowo pilot 1-kanałowy steruje przypisaną do niego żaluzją. Za pomocą pilota wielokanałowego można sterować wieloma osłonami jednocześnie.

Najczęstsze pytania

Czy mogę zamontować żaluzję bezinwazyjnie?

Tak, montaż bezinwazyjny możliwy jest dzięki specjalnym uchwytom dostępnym do wyboru w konfiguratorze żaluzji.