I moduł: od 2 do 4,5m
S=Szerokość pergoli
W=Wysięg
Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074
W=Wysięg pergoli
H=Wysokość pergoli przy ścianie (zależna jest od wysięgu oraz stopnia nachylenia pergoli-szczegóły w kolejnym kroku)
H1=Wysokość profila podporowego (standard 230cm) (możliwość wykonania niższych podpór. Podpory wyższe powyżej 230cm są nie zalecane i wykonywane są opcjonalnie bez gwarancji)
X=Wysokość elementu nad podporą (standard 21cm)
S=Szerokość pergoli
S=Szerokość całkowita modułów
S1, S2=Szerokość poszczególnych modułów
Pergola Luxo produkowana jest na wymiar. Jeżeli chodzi o szerokość to nie ma standardowych rozmiarów. Maksymalna szerokość jednego modułu to 450cm, a dwóch to 700cm. Maksymalny wysięg to 500cm. Standardowa wysokość przednich podpór to 230cm. Do zamówienia lub wyceny podajemy zawsze całkowitą zewnętrzną szerokość pergoli.
Pergola luxo jest mocowana do ściany za pomocą dwóch, skrajnych uchwytów montażowych. Należy je odpowiednio zamocować do podłoża (również do ściany z ociepleniem).
Pergola łączenie profili podporowych z rynnąNałożyć rynnę na śruby M8, następnie założyć uchwyt TDB.004.02 i nakręcić nakrętki M8.
Pergola może być wyposażona w mechanizm ręczny – korbowy (widoczny na zdjęciu). W tym wypadku rozwijanie i zwijanie tkaniny, odbywa się za pomocą korby.
Opcjonalnie pergolę możemy wyposażyć w napęd automatyczny.
Prowadnicę z uchwytem ściennym należy połączyć za pomocą śruby ampułowej 8×70, używając do tego dwóch podkładek i narkętki 8.
Prowadnicę od frontu połączyć z uchwytem za pomocą śruby ampułowej 8×60, dwóch podkładek i nakrętki 8.
Wsunąć profil spinający (kierunek ruchu obrazują czerwone strzałki) i przykręcić śrubą M6.
Po montażu profilu spinającego należy ustawić przekątne oraz piony, a następnie zakotwiczyć stopy do podłoża. Zalecana średnica szpilki mocującej to 10mm.
Stopę możemy przymocować do podłoża betonowego, kostki brukowej lub innego podłoża.
Pergolę możemy łączyć modułowo w zależności od potrzeb. Szerokość pergoli jest w zasadzie nieograniczona. Moduły możemy łączyć szeregowo. Maksymalna szerokość jednego modułu to 4,5m.
Moduł tkaniny pergoli jest fabrycznie złożony i gotowy do instalacji na konstrukcję pergoli. Moduł tkaniny składa się z belek przeciw wietrznych. Do każdej z belek, doczepione są pasy tkaniny. Cały model należy wpiąć w wózki prowadzące (które są zainstalowane fabrycznie w prowadnice pergoli).
*Aby ułatwić czynność instalacji modułu tkaniny, najlepiej użyć rusztowania lub drabin, aby podtrzymać tkaninę możliwie blisko wózków prowadzących.
Zamontuj profil, worek oraz jego zaklik profila worka TNS.012 wkrętem samowiercącym o wymiarze dobranym do grubości rodzaju podłoża.
Uruchom motor, a następnie zjedź pierwszym wózkiem w prowadnicy ustawiając go blisko rynny.
Umieść pakiet tkaniny na rusztowaniu w bliskiej odległości od prowadnic.
Montaż należy zacząć od zamocowania przedniej belki.
Następnie zainstalować w ten sam sposób wszystkie małe belki.
Końcowym etapem jest montaż tzw. „worka” tkaniny. Należy go przymocować za pomocą listwy do ściany.
Pergola wyposażona jest standardowo w napęd ręczny-korbowy.W tym przypadku zwijanie i rozwijanie tkaniny, odbywa się za pomocą korby. Tkaninę możemy ustawiać i zatrzymywać w dowolnym miejscu. Korba jest rozłączna i można ją jednym ruchem zdemontować w razie potrzeby. Przy zamówieniu określamy stronę umiejscowienia korby.
Za dopłatą pergola może być wyposażona w napęd elektryczny. Jest on zamocowany na głównej rurze nawojowej. Do napędu elektrycznego możemy zastosować tradycyjny przełącznik klawiszowy lub bezprzewodowego pilota. W razie potrzeby można doinstalować czujniki pogodowe.
Wkręt rozporowy o wymiarze dobranym do grubości i rodzaju podłoża.
Wkręt do blach z łbem 6-kątnym podkładowym 5,5×22.
Wsunąć profil poddaszkowy (kierunek ruchu obrazują czerwone strzałki) i przykręcić śrubą M6.
Wkręt rozporowy o wymiarze dobranym do grubości i rodzaju podłoża.
Obróbka blacharska.
Daszek systemowy: Blacha trapezowa TRB-12/1064
Profil poddaszkowy
Tkanina po całkowitym rozwinięciu jest całkowicie naprężona. Woda opadowa, spływa do przodu pergoli (do jej rynny). Następnie woda jest odprowadzana poprzez przednią podporę. (prawą lub lewą do ustalenia podczas zamówienia).
Pergola może być opcjonalnie wyposażona w oświetlenie LED. Występuje ono w dwóch wariantach.
Pierwszy wariant to oświetlenie punktowe. Specjalne oczka LED umiejscowione są w profilach dachowych. Ich ilość uzależniona jest od wielkości pergoli i dobierana indywidualnie. Oświetleniem sterujemy za pomocą pilota. Poza funkcjami włącz/wyłącz, możemy również dowolnie sterować natężeniem światła.
Drugi wariant (zdecydowanie tańszy) to oświetlenie taśmowe LED. Jest to specjalny pasek LED, który zintegrowany jest w przedniej rynnie pergoli. Podobnie jak w punkcie 1, oświetleniem sterujemy za pomocą pilota.
Pergola Luxo – Pomiar i Dane Techniczne – jak mierzyć – pergola, slim, jak mierzyć, dane techniczne, pergole, pergola luxo dane techniczne, pergola przyścienna widok z boku, Pergola biała luxo szczegóły konstrukcji, pergola tarasowa na wymiar, Pergola montaż do ściany, pergola tarasowa luxo, pergole przyścienne wycena, Pergola e-markizy, komponenty pergoli, Prowadnice, Profile podporowe, Rynny, Profil spinający, Profil napędu, Obróbka blacharska, Daszek systemowy, Pergola łączenie profili podporowych z rynną, Pergola luxo szkic techniczny, konstrukcja pergoli, Pergola luxo montaż uchwytów ściennych, Pergola luxo przyścienna, pomiar pergoli tarasowej, moduły pergoli na taras