Markiza Balkonowa Poręczowa – z ramionami poręczowymi
Szerokość: od 110 do 500cm
Wysięg: 70cm
Termin realizacji: ok. 14-21dni roboczych

763,00 zł
Cena podstawowa
Markiza balkonowa z ramionami poręczowymi Italia Poręczowa Selt to estetyczna osłona przed słońcem. Markiza Balkonowa Poręczowa to praktyczna ozdoba balkonów, tarasów i wnęk balkonowych. Zastosowanie ramion balustradowych daje większą swobodę montażu na balkonach.
![]() |
![]() |
Markiza Balkonowa Poręczowa – z ramionami poręczowymi (bez kasety)
Italia poręczowa Selt posiada charakterystyczne dla tej markizy ramiona mocowane do balustrady balkonu. Ich konstrukcja pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta pochyłu.
Na końcach i u podstawy ramion znajdują się haki, do których zaczepia się belkę przednią z materiałem. Odpowiednie naprężenie markizy osiąga się przez zwinięcie nadmiaru tkaniny. Markiza Balkonowa Poręczowa to najczęściej wybierana osłona balkonowa.
Markiza balkonowa z ramionami poręczowym to estetyczna osłona przed słońcem. Jest to praktyczna ozdoba balkonów, tarasów i wnęk balkonowych. Zastosowanie ramion balustradowych daje większą swobodę montażu na balkonach. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na pięć standardowych kolorów.
Lekkość markizy w połączeniu z mocowaniami balustradowymi pozwalają na wykonanie jej w rozmiarach standardowych balkonów. Maksymalna szerokość to 5m a wysięg 0,7m.
Ramiona markizy
Markiza Balkonowa Poręczowa jest wyposażona w ramiona, które mocujemy do poręczy lub balustrady. Ramię posiada dwa punkty mocowania: (1) do jego ramienia – dzięki czemu markizę możemy ustawiać pod dowolnym kątem za pomocą korby lub (2) do jego podstawy – dzięki czemu możemy uzyskać tzw. przysłonięcie pionowe. Długość ramion to 70cm. Długość tkaniny, która nawinięta jest na wałek markizy to ok. 219cm. Efektem zastosowania ramion jest bardzo duża odporność na wiatr i stabilność konstrukcji.
Sposoby montażu markizy
Markizę italia posiada uniwersalne uchwyty ścienno – sufitowe, dzięki temu możemy zamocować ją zarówno do ściany jak i sufitu. Najbardziej popularnym sposobem zamontowania to montaż sufitowy, tuż przy jego krawędzi. Ramiona przykręcamy do balstrady lub poręczy.
Sposoby otwierania markizy
Markizę balkonową italia, możemy otwierać na wiele sposobów. Kręcąc i regulując korbą ustawiamy dowolny kąt pochyłu tkaniny. W zależności czy zaczepiamy tkaninę do ramienia czy też do jego podstawy, możemy uzyskać dowolną formę ustawiania tkaniny oraz utworzyć tzw. „ścianę pionową”. Poniżej przykłady z różnych pozycji markizy.
Tkanina częściowo
otwarta
Tkanina zamknięta pod kątem
Tkanina tworząca ścianę pionową
Pomiar Markizy
Markiza Italia poręczowa Selt produkowana jest na wymiar. Jeżeli chodzi o szerokość to nie ma standardowych rozmiarów. Maksymalna szerokość to 500cm a wysięg to 70cm. Do zamówienia lub wyceny podajemy zawsze całkowitą zewnętrzną szerokość markizy, łącznie z uchwytami. Wysięg to inaczej stopień rozwinięcia markizy.
Napęd markizy
Markiza dostępna jest wyłącznie z napędem ręcznym – korbowym. Przekładnia korbowa zapewnia precyzyjne i lekkie sterowanie jej napędem. Dostępne są różne długości korb 150,180 i 200cm.
Rodzaj tkaniny do markiz
Oferujemy Państwu ponad 100 różnych kolorów tkanin (w pasy i jednokolorowe). Oferowane tkaniny akrylowe są produkcji renomowanej firmy europejskiej. Wyróżniają się trwałością kolorów, wysoką odpornością na działanie światła i czynników atmosferycznych, a także odpornością na rozdarcia pod wpływem dużych naprężeń, przepuszczalnością powietrza przy jednoczesnej odporności na wodę. Wykonane są w 100% z akrylu i powlekane są środkiem Teflonowym. Stwarza to doskonałą barierę ochronną, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału.
Falbana prosta
Falbana fala A
Markiza Italia – falbana
Model markizy poręczowej Italia może być wyposażony w dodatkową falbanę. Jeśli markiza posiada falbanę, pozostaje widoczna przy zamkniętej kasecie. Do wyboru są dwa jej kształty: prosta oraz falowana. Falbanę można w każdej chwili łatwo zdjąć lub wymienić. Markiza posiada falbanę w tym samym kolorze i wzorze, co poszycie.
Standardowa wysokość falbany to 21 cm. Inna wysokość falbany wpłynie na cenę markizy. Jeśli potrzebujesz falbany dłuższej możemy ją dla Ciebie wycenić. maksymalna możliwa wysokość falbany to 40 cm (nie zawsze możliwe do wykonania).
Markiza Italia na każdą pogodę – tkaniny akrylowe waterproof
Oferowane tkaniny akrylowe powlekane są teflonem, co zapewnia im ochronę przed wodą. Wybierając standardową tkaninę nie musisz się obawiać przelotnego letniego deszczu, woda spłynie po niej, a Ty nadal będziesz mógł korzystać z chwil na tarasie.
Tkaniny akrylowe waterproof posiadają wzmocnioną strukturę, która zapewnia ochronę przed intensywniejszym deszczem. Pamiętaj jednak, że po zamoczeniu należy tkaninę poszycia dobrze wysuszyć, by zapobiec jej zniszczeniu. Dodatkową, dobrą praktyką na zabezpieczenie tkaniny jest stosowanie na początku sezonu preparatu impregnującego, który przedłuży długość użytkowania i walory użytkowe materiału markizy.
Zobacz filmy produktu
Właściwości tkanin
Pilot do Markiz
Czujniki do Markiz