Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?Zadzwoń +48 518 075 074

Zadaszenia tarasów: nowoczesne rozwiązania

Zadaszenie tarasu stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane na mniejsze i większe przestrzenie balkonów, tarasów czy ogrodów. Rozwiązań w tym zakresie jest wiele, od typowych ogrodów zimowych ze szklanymi ścianami i dachem, zadaszeń ze ścianami z poliwęglanu, pergol z ruchomymi lamelami dachowymi czy pergol drewnianych z dachem tkaninowym. W artykule przedstawimy rozwiązania proponowane jako zadaszenia tarasów na wymiar z oferty naszego sklepu. Zaprezentujemy porównanie kilku wybranych parametrów tych zadaszeń oraz parę praktycznych porad odnośnie ich wyboru, montażu i konserwacji.

Rodzaje nowoczesnych zadaszeń tarasów

Produkty służące zacienieniu tarasu lub innej przestrzeni oferowane są w wielu różnych modelach, wzorach i rodzajach. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są markizy, które także znajdują się w naszej ofercie. Większym, bardziej stałym rozwiązaniem w tym zakresie są pergole i inne konstrukcje zadaszeniowe. W tym miejscu przybliżymy rodzaje pergol i zadaszeń, jakie znajdziecie w naszym sklepie. Najbardziej podstawowym rozróżnieniem jest podział na zadaszenia przyścienne oraz wolnostojące. W naszej ofercie stosujemy taki podział do różnego rodzaju zadaszeń. W tym artykule przedstawiamy charakterystykę różnych zadaszeń dzieląc je według rodzaju konstrukcji.

Poliwęglanowe zadaszenia tarasowe

Zadaszenia tarasów poliwęglanowo-aluminiowych poszukuje coraz więcej użytkowników. Konstrukcje tego rodzaju zadaszeń wykonane są z profili aluminiowych, a pokrycie z poliwęglanu komorowego. Elementy aluminiowe lakierowane są proszkowo na dwa standardowe kolory do wyboru: biały oraz antracyt. Ponadto istnieje możliwość wyboru stylu zadaszenia trasu z poliwęglanu – klasycznego oraz nowoczesnego. Pozwala to na uzyskanie estetycznego zadaszenia, które swym charakterem wpisuje się w styl architektoniczny budynku oraz otoczenia. Poliwęglanowe zadaszenia tarasów mogą zostać pokryte poliwęglanem przejrzystym (bezbarwnym), opal (mlecznym) lub typu IQ Relax mleczne (przepuszczające najmniej światła i energii). Inny model zadaszenia z poliwęglanu pozwala zastosować w konstrukcji poliwęglan lity.

Barwiony poliwęglan zmniejsza nasłonecznienie tarasu

Zadaszenia tarasowe szklane

Konstrukcje zadaszeń z wykorzystaniem szkła stanowią zawsze eleganckie zadaszenie tarasu. Stylowe zadaszenie tarasu ze szkła zapewnia konstrukcja z aluminium malowanego proszkowo na jeden z dwóch kolorów do wyboru: białego lub antracytu. Dodatkowo dwa style wykończenia konstrukcji: nowoczesne i klasyczne, pozwalają uzyskać wysokojakościowe całoroczne zadaszenie tarasu. Szkło stosowane do pokrycia zadaszenia to szkło bezpieczne vsg 8,76 mm w barwie przejrzystej oraz mlecznej. Zadaszenia ze szkła tworzą nowoczesny taras o wyjątkowym klimacie, przywodząc na myśl ogrody zimowe.

Dach tarasu wykonany z szyby bezpiecznej

Zadaszenia tarasów z aluminium

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogatą gamę modeli pergol tarasowych o konstrukcji wykonanej z aluminium. Ich zaletą są tkaninowe, rozsuwane dachy w postaci rolety rzymskiej. Jeśli chcesz uzyskać nowoczesny taras zadaszony, i jednocześnie ma to być ruchome zadaszenie tarasu – wówczas warto zdecydować się na jeden z wielu modeli pergol tarasowych z aluminium.

Pergole aluminiowe nad taras z rozwijanym dachem

Pergole bioklimatyczne – zadaszenie tarasu z ruchomymi lamelami

Pergole bioklimatyczne to często używane określenie konstrukcji aluminiowych z dachem w postaci lameli aluminiowych. Lamele dachowe obracają się pod dowolnym kątem, a po zamknięciu tworzą zwartą powierzchnię, zapewniającą osłonę przed różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Woda z lamelowego zadaszenia tarasu odprowadzana jest do bocznych rynien, a następnie podporami w dół konstrukcji. Sterowanie ruchem lameli odbywa się najczęściej automatycznie.

Automatyczna pergola klimatyczna nad stołem ogrodowym

Zadaszenie tarasu z drewna

Minimalistyczne zadaszenie tarasu, o wyjątkowym rustykalnym i naturalnym charakterze zapewniają pergole drewniane. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno modele przyścienne, jak i wolnostojące. Proponowane przez nas pergole drewniane posiadają wiele opcji rozbudowy zadaszenia – od tkaninowego, wodoodpornego dachu po rolety boczne. Zadaszenia tego rodzaju sprawdzają się także jako drewniana wiata przy domu, służąca jako schowek czy osłona miejsca postojowego samochodu.

Drewniana zabudowa tarasu, drewniana pergola juko,Czy mogę zamówić tylko dach do pergoli, Dach Pergoli Supro – Galeria Zdjęć, Zadaszenia Tarasów

Jakie zadaszenie tarasu wybrać? Jak wybrać dobre zadaszenie tarasu?

Podejmując decyzję o zakupie zadaszenia na taras warto kierować się kilkoma ogólnymi zasadami. Proponujemy poszukanie odpowiedzi na następujące pytania:

 1. Czy zadaszenie ma wpasowywać się w otoczenie czy z niego wyróżniać?
 2. Czy konstrukcja ma być aluminiowa czy drewniana?
 3. Czy konstrukcja ma być płaska czy ma posiadać spadek?
 4. Czy zadaszenie konstrukcji powinno być tkaninowe, aluminiowe, z poliwęglanu, a może szklane?
 5. Jakimi środkami dysponuję na zakup zadaszenia?
 6. Jaką funkcję ma spełniać zadaszenie?
 7. Jakie są plusy i minusy wybranego zadaszenia tarasu?

Poszukując odpowiedzi na te pytania łatwiej będzie wybrać zadaszenia tarasu dostosowane do potrzeb i oczekiwań. W naszym sklepie znajdziesz pełen przekrój pergol tarasowych i zadaszeń tarasów. W innych naszych artykułach znajdziesz więcej informacji o każdym z rodzajów zadaszeń, ich charakterystykę, plusy i minusy zadaszenia tarasu, oraz inne niezbędne do podjęcia decyzji o zakupie danego modelu informacje.

Porównanie różnych rodzajów zadaszeń z naszej oferty

Wybór zadaszenia na taras nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza w obliczu wielu dostępnych ofert, rodzajów i modeli zadaszeń oraz znacznego zróżnicowania cenowego tych produktów. Przedstawione w tym artykule porównanie ma na celu przybliżyć podstawowe różnice i podobieństwa pomiędzy zadaszeniami z poliwęglanu czy szkła, a pergolami aluminiowymi, bioklimatycznymi oraz pergolami drewnianymi. Mamy nadzieję, że ułatwi podjęcie decyzji o zakupie zadaszenia na taras, które będzie spełniało oczekiwania i potrzeby użytkownika.

Rodzaj zadaszeniatyp konstrukcjimateriał konstrukcjimateriał zadaszeniasterowanie zadaszeniemopcje dodatkowe
z poliwęglanuprzyściennaaluminiumpoliwęglannie dotyczy – stałeściany boczne
roleta dachowa
oświetlenie LED
fundamenty
szklaneprzyściennaaluminiumszkłonie dotyczy – stałeściany boczne
roleta dachowa
oświetlenie LED
fundamenty
aluminioweprzyścienna
wolnostojąca
aluminiumtkaninaręczne
elektryczne
daszek
promienniki
automatyka pogodowa
oświetlenie LED
rolety boczne
profil boczny
bioklimatyczneprzyścienna
wolnostojąca
aluminiumaluminiumręczne
elektryczne
promienniki
automatyka pogodowa
oświetlenie LED
rolety boczne
profil boczny
drewnianeprzyścienna
wolnostojąca
drewnozadaszenie opcjonalnew zależności od wybranego zadaszeniamalowanie konstrukcji
dach
rolety boczne

Wybierając określony rodzaj zadaszenia zawężają Państwo wybór dostępnych modeli zadaszeń do takich, które spełniają podstawowe wymagania. W innych artykułach na naszym blogu oraz w opisach samych produktów znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji o każdym z dostępnych w naszym sklepie modelu zadaszenia lub pergoli tarasowej.

Inwestycja w zadaszenie tarasu

Podejmując decyzję o zakupie zadaszenia na taras warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto przeanalizować, co kształtuje cenę, jaką należy zapłacić za zadaszenie oraz jaki jest czas realizacji i dostawy gotowego produktu. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które będą pomocne na etapie rozważania inwestycji w zadaszenie tarasu.

Co wpływa na cenę?

Podejmując decyzję o wyborze nowoczesnej pergoli tarasowej warto kierować się następującymi czynnikami:

 1. rodzaj i model zadaszenia – pergole z aluminium oraz bioklimatyczne są zwykle produktami droższymi, nieco tańsze są zadaszenia z poliwęglanu oraz drewniane,
 2. plusy i minusy zadaszenia tarasu – wybierając rodzaj i model zadaszenia warto także rozważyć jego wady i zalety,
 3. rozmiar zadaszenia – szerokość, wysięg oraz wysokość są elementami w największym stopniu determinującymi cenę zadaszenia, większość produktów posiada standardową wysokość, której zmiana także może powodować zmianę ceny,
 4. sposób sterowania – napęd ręczny jest opcją najtańszą i jednocześnie dostępną w zaledwie kilku modelach zadaszeń, z kolei szeroka oferta silników elektrycznych do zadaszeń pozwala na wybór sterowania o zróżnicowanej cenie,
 5. opcje dodatkowe – dobór niestandardowej tkaniny zadaszenia, zastosowanie oświetlenia LED, promienników oraz przesłon bocznych, to wszystko elementy, które w dużym stopniu wpływają na cenę zadaszenia.

Opcje płatności, czas realizacji i dostawa zamówienia

Dokonując zakupu zadaszenia tarasu w naszym sklepie internetowym można wybrać jedną z wielu opcji i metod płatności. Wśród nich istnieje możliwość płatności przelewem na konto bankowe oraz metoda szybkich płatności, poprzez przelewy24 czy PayPal. Naszym klientom udostępniamy także możliwość zakupu zadaszenia na taras w dogodnych warunkach ratalnych.

Zadaszenia tarasów wykonywane są na wymiar i pod indywidualne zamówienie. Rozpoczęcie realizacji takiego zamówienia wymaga wpłaty 30% zaliczki. Pozostałą kwotę należy dopłacić przelewem po wyprodukowaniu zadaszenia, lecz przed jego wysyłką. Udostępniamy także możliwość opcji płatności pozostałej kwoty za pobraniem – jednakże jego maksymalna kwota wynosi 5000,00 zł. Płatność za pobraniem wiąże się z dodatkową opłatą do zamówienia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zapewniamy także dodatkowo płatną usługę dostawy w opcji „IN-TIME”. Pozwala ona na zorganizowanie dostawy zadaszenia w dniu i o godzinie wskazanej przez klienta.

Czas realizacji zamówienia uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju i modelu wybranego zadaszenia tarasu. Realizacja zamówień może (choć nie musi) być nieznacznie wydłużona w okresie tzw. wysokiego sezonu (kwiecień-sierpień). Szacunkowy czas realizacji zamówienia podajemy przy każdym z produktów w naszym sklepie.

Dostawa zadaszeń, ze względu na ich często dość duże wymiary, realizowana jest najczęściej firmami spedycyjnymi i transportem własnym. Część zadaszeń dostarczana jest także transportem bezpośrednio od producentów. Pozwala nam to dostarczać zadaszenia bezpiecznie, sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono przegląd oferty zadaszenia trasów na wymiar. Przybliżono charakterystykę różnych rodzajów nowoczesnych zadaszeń tarasów oraz porównanie ich podstawowych cech. Przedstawiono także, kilka wskazówek, czym należy kierować się podczas wyboru rodzaju i modelu zadaszenia. Zapraszamy do lektury naszych artykułów o stałych zadaszeniach tarasów, w szczególności z wypełnieniem z poliwęglanu oraz szklanych zadaszeniach tarasów.

Odwiedź nas na Facebooku. Zobacz nasz kanał na YouTube.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz do PDF

Trwa generowanie dokumentu, poczekaj chwilę

Back Zapisz do PDF
Your cart email sent successfully :)